Найкращі заклади медичной освіти України 2007


Найкращі заклади медичной освіти України 2007
[ Замовлення на отримання видання ]

НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. О. О. БОГОМОЛЬЦЯ
ВИПУСКНИКИ НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. О. О. БОГОМОЛЬЦЯ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ВИПУСКНИКИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. С. І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
ВИПУСКНИКИ КРИМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. С. І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. М. ГОРЬКОГО
ВИПУСКНИКИ ДОНЕЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. М. ГОРЬКОГО
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
ВИПУСКНИКИ ЛЬВІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВИПУСКНИКИ ЗАПОРІЗЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВИПУСКНИКИ ХАРКІВСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. М. І. ПИРОГОВА
ВИПУСКНИКИ ВІННИЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. М. І. ПИРОГОВА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВИПУСКНИКИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВИПУСКНИКИ ОДЕСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВИПУСКНИКИ ЛУГАНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
БУКОВИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВИПУСКНИКИ БУКОВИНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ
ВИПУСКНИКИ УКРАЇНСЬКОЇ МЕДИЧНОЇ СТОМАТОЛОГІЧНОЇ АКАДЕМІЇ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. І. Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО
ВИПУСКНИКИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. І. Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ЗАПОРІЗЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ІМ. П. Л. ШУПИКА

Додаткова інформація


Презентація





Звернення до читачів


С.M. НІКОЛАЄНКО


С.M. НІКОЛАЄНКО



___Медична освіта існує понад 800 років і бере свій початок з моменту відкриття медичного факультету у французькому університеті Монпельє. Українська медична освіта дещо молодша, але побудована за європейським зразком і відома світу своїми вагомими здобутками та яскравими іменами лікарів, визнаних і на Батьківщині, і за кордоном. Однак якою б авторитетною не була європейська і, зокрема, українська школа вищої медичної освіти, наприкінці XX сторіччя вона почала відшукувати шляхи свого вдосконалення, робити спроби підвищити рівень надання медичної допомоги населенню, тривалість життя і показники стану здоров'я людей. Отже настав час визначити кроки щодо поліпшення охорони здоров'я в Україні, складовою якої має бути високий професіоналізм лікаря.
___Зараз ми є свідками того, як стара традиційна європейська вища школа важко і хворобливо трансформується за американським зразком, впроваджуючи бакалаврат і магістратуру не лише на освітньому, а й на кваліфікаційному рівні. Існуюча система підготовки студентів в українських вищих навчальних закладах не має переваг над європейською, але накопичила подібні проблеми. їх вирішення буде цілком залежати від спільних зусиль і злагоджених, послідовних дій держав - членів Болонського процесу, спрямованих на модернізацію і створення загальноєвропейського освітнього простору.
___У травні 2005 року, у Бергені, підписавши Болонську декларацію, Україна стала однією з таких держав. З цього часу, взявши зобов'язання дотримуватись певної стратегії і принципів розвитку вищої школи, вся наша система освіти напружено працює над низкою завдань, зумовлених інтеграційним процесом. Насамперед необхідно досягти високої якості освіти, її гармонізації і прозорості, доопрацювати і впровадити стандарти освіти, перейти на двоступеневу систему.
___Визнання єдиних ступенів і кваліфікацій у Європі - найважливіша мета інтеграції освітнього простору. Цьому сприяє система європейських залікових кредитів (ЕСТ8). Перехід до такої системи означатиме встановлення довір'я між вищими навчальними закладами щодо відповідності якості підготовки студентів європейським стандартам. У той же час кредитно-модульна система організації навчального процесу - це якісно нова методологія навчання, за якої студенти стають безпосередніми учасниками і повноправними партнерами у навчальному процесі. Саме кредитно-модульну систему розглядають як засіб підвищення мобільності студентів щодо переходу з однієї навчальної програми до іншої, включаючи програми післядипломної освіти. ЕСТ8 стане багатоцільовим інструментом, засобом реформування навчальних програм, передачі кредитів вищим навчальним закладам інших країн. Її запровадження дасть можливість враховувати всі досягнення студента: участь у наукових дослідженнях, конференціях, олімпіадах, а не тільки навчальне навантаження.
___Перехід від традиційної до кредитно-модульної системи організації навчального процесу, від традиційного до рейтингового оцінювання знань створює умови для однозначного розуміння багатьох істотних аспектів у новій методології. Не досягнувши її однозначного розуміння, прозорості для викладачів і студентів, ми не зможемо отримати головного -перетворення Болонського процесу на результат. На той результат, якого чекають усі освітяни, вся країна - підвищення конкурентоздатності національної вищої освіти.
___Важливо зазначити, що створення європейського освітнього простору не передбачає уніфікації, а має на меті лише зближення освітніх систем. За цієї умови, а також за умови спільного розвитку науки й вищої освіти, органічного використання науки як бази для підвищення якості освіти, що передбачено Болонською декларацією, Україна матиме можливість зберегти своє культурне і лінгвістичне багатство, традиції, сприяти потенціалу інновацій, забезпечувати соціальний і економічний розвиток через зміцнення співробітництва з європейськими вищими навчальними закладами.
___В той же час тісне співробітництво з європейськими університетами, мобільність наших студентів, якої ми прагнемо, може призвести до відтоку студентів, особливо на початковому етапі. Що ж, ми це усвідомлюємо і докладемо зусиль, щоб наша молодь, здобувши освіту європейського рівня, залишалась працювати на Батьківщині. Головною ж метою реформування системи підготовки медичних працівників є збереження і зміцнення здоров'я кожної людини, що значною мірою залежить від їхнього професіоналізму. Останній визначається сучасним рівнем медичної науки, використанням сучасних медичних технологій, доказової медицини, прямих (а не опосередкованих) показників здоров'я. Усе це можливо лише за умові переходу підготовки лікарів на якісно новий рівень, якого прагне Європа.



З повагою,
Міністр освіти і науки України

Підпис
С.M. НІКОЛАЄНКО

"Міста і села України"

Знаєте цікаві новини про свій регіон. Володієте інформацією про непересічні досягнення своїх земляків. Нехай про це дізнаються всі, відправте новину нашим модераторам, і вона з`явиться на порталі.
Відправити новину...



Всі права захищено. Копіювання інформації з сайту без письмового дозволу адміністрації порталу заборонено.