Хто є хто на Полтавщині. Видатні земляки 2006

Звернення до читачів


Борис Олійник


  

___Полтавщина... Є щось магічне, навіть містичне в цьому імені, яке позначає особливої краси край, де є все - степи і виярки, козацькі левади, гаї, ліси і переліски, чистоокі ставки і... "хрущі над вишнями гудуть". Де плавко тече Ворскла, по дорозі вбираючи джерела, струмки і річечки, щоб подарувати живу воду могутньому Дніпрові. А що вже чорноземи, то рівних їм за рахманною плодючістю чи й знайдеться у всьому світі!
___Поза всіляким сумнівом, це щедре багатство довкілля озвалося у цілому гроні літературних, мистецьких, наукових і хлібодарських талантів світового рівня. І за кількістю, і - головне - за якістю цих велетів духа Полтавщина просто вражає. Тільки вслухаймося: Маруся Чурай, Григорій Сковорода, Іван Котляревський, Микола Гоголь, Панас Мирний, Микола Лисенко, Остап Вишня, Олександр Ковінька, брати Майбороди, Олександр Білаш, Раїса Кириченко, Микола Шопша...
___У кожного з нас є своя "мала батьківщина" - наймиліша у світі, де виросли, зустріли своє перше кохання, звідки мати проводжала нас у далекі світи.
___Шанобливе трепетне ставлення до минулого полтавці завжди поєднували з трудом праведних хлібодарців.
___Лідери сучасної економіки, діячі науки і культури полтавського кореня щоденно примножують національне багатство нашої молодої держави, не забуваючи про духовність.
___Відтак, саме завдяки книзі "Хто є хто на Полтавщині. Видатні земляки" Ви маєте чудову нагоду познайомитися
з особистостями, які творять сучасне обличчя краю і знані не лише в Україні.
___Це видання, як на мене, гідно репрезентує політичну, ділову, культурну та наукову еліту області і є важливим інформаційним імпульсом, який спричинить інтерес світової спільноти до глибинного пізнання і Полтавщини, і всієї нашої славної України.

 

 

 

Голова правління
Українського фонду культури,
академік НАН України,
Герой України, поет

 Борис Олійник

Звернення до читачів


Валерій Асадчев, Володимир Марченко


ШАНОВНІ ЧИТАЧІ!

___Полтавський край - один із наймальовничіших регіонів держави, багатий на родючі чорноземи, значні поклади газу та нафти, залізної руди та інші корисні копалини. Але наш найголовніший скарб - люди.
___Не існує жодної галузі науки, культури і мистецтва, яка б не була збагачена нашими земляками. Полтавщина - унікальна скарбниця української духовності й культури. Витоки української літературної мови, класичної літератури, театру, образотворчого мистецтва беруть початок на благословенній полтавській землі. Не випадково Полтавщину називають духовним серцем України.
___Полтавці шанобливо зберігають давні традиції національного гончарства, народних промислів, малярства. Із цього вічного коріння продовжує живитися дерево нації, отримуючи нові творчі імпульси.
___Знана Полтавщина і як потужний промисловий регіон держави з розвинутою нафтогазовидобувною, нафтопереробною, машинобудівною, хімічною, гірничорудною, автомобільною, текстильною промисловістю. Сучасна продукція полтавських товаровиробників має попит далеко за межами краю. Інвестиційна привабливість області відкриває нові перспективи співробітництва із зарубіжними країнами на засадах партнерства та взаємовигідних торговельних стосунків.
___Споконвіку на полтавських родючих чорноземах вирощувався хліб, і любов до хліборобської праці передавалася із покоління в покоління. Аграрії області гідно продовжують ці традиції, впроваджуючи новітні технології вирощування та переробки сільгосппродукції.
___Неповторна самобутність і краса полтавського краю, його багатюща історична спадщина, чисте повітря і цілюща вода обумовлюють важливе значення Полтавщини як екологічно чистої зони відпочинку та туризму. Справжньою перлиною мережі санаторно-оздоровчих закладів області є курорт міста Миргорода, на який приїжджають відпочити та оздоровитися з багатьох країн світу.
___Гостинно запрошуємо на Полтавщину для ділового співробітництва, пізнання традицій та звичаїв нашого краю. Ознайомлення з біографіями полтавців, наших видатних земляків, переконливо свідчить, що полтавська земля не збідніла на талановитих людей, чиїми зусиллями оновлюється незалежна Українська держава, а рідний край сповнюється благополуччям і достатком.
 
 
Голова
Полтавської обласної державної адміністрації

Голова
Полтавської обласної ради

Валерій Асадчев
Володимир Марченко

"Міста і села України"

Знаєте цікаві новини про свій регіон. Володієте інформацією про непересічні досягнення своїх земляків. Нехай про це дізнаються всі, відправте новину нашим модераторам, і вона з`явиться на порталі.
Відправити новину...Всі права захищено. Копіювання інформації з сайту без письмового дозволу адміністрації порталу заборонено.