Новітня історія України: Волинь. Імена, звершення, творчість 2006

Звернення до читачів


Володимир Бондар


 Ш А Н О В Н І   Д Р У З І!


___Волинь - чудова земля віковічних лісів, блакитних озер і рік, родючих полів, край з багатою на події та славною історією. Все це створює всі необхідні умови для розвитку індустрії туризму.
___Поступальний розвиток інвестиційної політики регіону, проведення активної зовнішньоекономічної діяльності, залучення в економіку краю внутрішнього та зовнішнього капіталу визначає пріоритети нашої роботи. Область має багаторічний досвід добросусідських відносин із прикордонними регіонами, завжди відкрита для комерційного, виробничого співробітництва.
___Але головним багатством, особливою нашою гордістю є люди, працьовиті і розважливі. Саме завдяки їм у господарському комплексі зміцнюються позитивні тенденції, обумовлені високими темпами економічного росту й активним упровадженням ринкових відносин, що дає нам можливість значно ефективніше і результативніше вирішувати соціальні питання.
___Розвинута транспортна та енергетична інфраструктури, високотехнологічні промислові підприємства, будівельні та сільськогосподарські організації, кваліфіковані наукові та виробничі кадри у поєднанні зі значними природними ресурсами - невичерпний економічний потенціал регіону.
___Запевняю, що у нас ви знайдете оптимальні умови для ефективної інвестиційної і підприємницької діяльності, завжди зможете розраховувати на дружню зустріч, доброзичливість, допомогу та партнерство.
___Обласна державна адміністрація підтримує новий видавничий проект "Новітня історія України. Волинь", розпочатий видавництвом "Інститут біографічних досліджень".
___Сподіваємося, що це видання дозволить читачам краще ознайомитися з природними ресурсами Волинського краю, його економічним потенціалом, працівниками, руками яких твориться новітня історія України.

 

 

Бажаю всім плідної праці, нових ділових зв'язків і дружніх контактів!

 

Голова Волинської
обласної державної адміністрації

 Володимир Бондар

Звернення до читачів


Анатолій Грицюк


 Ш А Н О В Н І   Ч И Т А Ч І !

___Прийміть найщиріші вітання від Волині - землі, овіяної легендами сивої давнини, звеличеної пам'ятками відваги й боротьби наших предків, оберегу обдарованих людей, добрі діла і таланти яких освячують храми наших душ, множать славу України!
___Історія нашого краю, у вищій мірі, багатогранна і бурхлива. Земля могутньої Волинсько-Галицької держави, козацьких вольностей, непокірних духом борців за свободу і незалежність України.
___Волинь - прадавня українська земля. Ряд істориків вважають, що її назва походить від міста "Велиня", про яке згадують давні літописи. Від назви міста походить і назва краю та племені, що його населяло. Волинянами або ж дулібами називали племена, які з незапам'ятних часів проживали на просторих землях Волині: на берегах Західного Бугу, Стиру, Горині та їх численних заплав, над озерами, в лісових урочищах.
___Першу писемну згадку про волинян в історичних джерелах знаходимо в найдавнішому літописі - "Повісті минулих літ". До нинішніх днів збереглися численні пам'ятки староруських городів, серед яких, зокрема, стольний Володимир і Луцьк.
___Історія нашого краю багата на події, тісно переплетена з долею багатьох визначних особистостей, які стали справжньою окрасою та гордістю Волині, котрі жили тут і творили в ім'я майбутнього прийдешніх поколінь.
___Це і князь Володимир Великий - засновник древнього Володимира, і король Данило - володар могутньої Волинсько-Галицької держави, яка після занепаду Київської Русі продовжила традиції державотворення на українських землях.
___Польська доба залишила в пам'яті народній імена Христофора Косинського, Северина Наливайка - борців за батьківську віру та звичаї.
___У цей вінець слави неповторними діамантами вплетені імена невмирущої поетеси Лесі Українки, відомого етнографа і краєзнавця Олени Пчілки, видатного вченого Агатангела Кримського, композитора Ігоря Стравінського, засновника "державницької" школи, історика та мислителя В'ячеслава Липинського.
___На Волинській землі відбулася і трагічна Берестецька битва.
___На Волині ж у роки Другої світової війни зароджувалися підрозділи Української повстанської армії...
___Перлиною нашого культурного надбання став, відкритий за роки незалежності, Музей Волинської ікони, що нараховує понад 600 творів релігійного малярства і скульптури, включаючи унікальну пам'ятку візантійського мистецтва - Холмську Чудотворну ікону Божої Матері.
___Волинський край став колискою для багатьох фольклорних та пісенних фестивалів, таких як "Берегиня", "Різдвяна містерія", "Поліське літо з фольклором", "На хвилях Світязя", "Володимир".
___Волинь приваблює багатьох не лише різноманітними пам'ятками старовини, багатою історією та видатними особистостями, а й неповторною красою своєї чарівної природи.
___У піснях Волинську землю поетично називають синьоокою, адже природа подарувала нам 220 великих і малих озер. Найбільше серед них - усім відоме - Світязь. Ретельно оберігає реліктові види фауни і флори, неповторний світ поліської природи для сучасників та нащадків Шацький національний парк, який розкинувся на площі понад 32 тис. га.
___Наш край широко відомий не лише в Україні, а й за її межами завдяки продукції підприємств області. Варто згадати лише торговельні марки "Торчин продукт", "Комо", "Руна", продукцію таких підприємств, як ВАТ "Електротермометрія", ВАТ "Луцький підшипниковий завод", ТзОВ "Гербор-Холдинг", Луцький автомобільний завод.
___Волинь - невід'ємна жива клітинка сучасної України на перехресті торгових шляхів. Завдяки своєму географічному розташуванню наш регіон став своєрідним містком у Європу, краєм, де особливо тонко відчувається ритмічний пульс життя Заходу. Волиняни завжди відкриті для комерційної, виробничої, інвестиційної і туристичної співпраці. У нас можна розраховувати на дружню зустріч, доброзичливість, допомогу і партнерство. Тому з великою радістю запрошую ділових людей, гостей відвідати нашу прекрасну, неповторну і гостинну Волинську землю!

Голова Волинської обласної ради
 Анатолій Грицюк

"Міста і села України"

Знаєте цікаві новини про свій регіон. Володієте інформацією про непересічні досягнення своїх земляків. Нехай про це дізнаються всі, відправте новину нашим модераторам, і вона з`явиться на порталі.
Відправити новину...Всі права захищено. Копіювання інформації з сайту без письмового дозволу адміністрації порталу заборонено.