Новітня історія України: Галичина 2006

Додаткова інформація


Рекламний відео-ролик

Детально...

Звернення до читачів


Ярослав Яцків


ШАНОВНІ ЗЕМЛЯКИ, ДРУЗІ
ТА ШАНУВАЛЬНИКИ ПРИКАРПАТСЬКОГО КРАЮ!


___Мені випала висока честь звернутися до Вас з нагоди виходу у світ другого видання книги "Новітня історія України. Галичина". Для мене, та я впевнений для всіх нас і багатьох читачів книги слово Галичина - це щось значно більше і вагоміше, ніж назва українських етнічних земель, розташованих на північ від Карпатських гір.
___Галичина - це скарбниця нашої культурної та історичної спадщини, наповненої надзвичайно барвистими кольорами та героїчною боротьбою за волю нації та незалежність Української держави.
___У галицькому краї проживали й проживають працьовиті та талановиті люди, які творили та примножували славу України.
___З плином часу все більше і більше поваги та вдячності ми виявляємо до тих самобутніх талантів, хто своєю працею та мужністю у складних умовах різнокольорового поневолення зберігав у Галичині рідну мову, кріпив національний дух та формував еліту нації.
___Серед них є постаті, представлені у книзі "Новітня історія України. Галичина", - творці власного життя та життя Української держави, справжні фахівці своєї справи та палкі патріоти.
___Приклад їхнього самовідданого служіння Батьківщині - це вірний дороговказ поколінням прийдешнім, куди іти і як примножувати славу Галичини та України в цілому.
___Сьогодні молодій Українській державі потрібна свідома та правдива позиція кожного її громадянина, самовіддана праця кожного із нас.
 
 З вірою у славне майбутнє нашої держави та побажаннями
доброго здоров'я та творчих здобутків
у Вашій праці в ім'я України.
Президент Міжнародної асоціації україністів,
директор Головної астрономічної
обсерваторії НАН України,
доктор фізико-математичних наук,
академік НАН України

ПодписьЯрослав Яцків

Звернення до читачів


Богдан ГаврилишинШАНОВНІ ЗЕМЛЯКИ!

___Мені доля призначила прожити більшість мого життя за кордоном, вчитися у декількох країнах, працювати на всіх континентах. Проте пам'ять і спогади про рідне, мальовниче село Коропець над Дністром, Пластові табори у мрійних Карпатах над Лімницею, гімназію у Чорткові, яка допомогла мені сформувати інтелектуальну інфраструктуру і фундамент для всього подальшого навчання, про Львів - нашу тодішню столицю - ніколи не залишали мене.
___Національна свідомість наших земляків про те, хто вони є, хто їхні предки, яким вони бачать майбутнє України зберігали гордість за моє походження і не тільки віру, що Україна стане незалежною, але що вона, переживши всі хвороби, притаманні для держави-немовляти, стане країною на рівні західноєвропейських, політично вільною, економічно ефективною, соціально справедливою, екологічно чистою, в якій домінуватимуть українська мова і культура. Наша країна внесе у світову, вже надто комерціалізовану спільноту, притаманні нам щедрість, гостинність, доброзичливість, любов до музики, співу, танців, мистецтва. Галичина, як і підтверджує ця книжка, виплекала у важких обставинах багато талановитих та успішних людей у всіх галузях, навіть на світовому рівні.
___Нам треба не піддаватися тимчасовим розчаруванням і мобілізувати, а не поляризувати свої сили і зі спокійною самопевністю, індивідуально змагатися до професійних вершин, а колективно працювати на те, щоб наша Батьківщина стала такою, про яку ми і наші прадіди мріяли і на яку вона заслужила мільйонами жертв, красою і багатством своєї природи, талановитістю і працездатністю своїх людей.

Це моє бажання для Вас, Дорогі Земляки, і моя віра у Вас!

Закордонний член НАНУ,
член Римського Клубу,
член Світової Академії Мистецтв і Науки

ПодписьБогдан Гаврилишин

Звернення до читачів


Володимир СнітинськийВЕЛЬМИШАНОВНІ ДОБРОДІЇ! ДОРОГІ ЗЕМЛЯКИ!

___В українців є чимало слів, щоб передати взаємовідносини з місцем їх народження, які свідчать про менталітет нашого народу: вітчизна, батьківщина, дідизна, рідна земля, тобто край батьків, дідів, вітців, край усього рідного й близького. Ці слова вказують на глибинний та нерозривний зв'язок людини з культурою, звичаями, традиціями та світосприйняттям предків. І давно вже стверджено, що лише з реальної любові до своєї малої батьківщини виростає самовіддана і справжня любов до всієї Великої України.
___Галицька земля, яка гармонійно поєднала м'які чарівні пейзажі лісостепової рівнини із величчю Карпат та стрімкістю гірських рік, безперечно, вплинула і на формування характеру та світобачення галичан. Добрі,  щирі, працьовиті, щедрі та спокійні хлібороби чи горяни ставали в часи історичних лихоліть відчайдушними, незламними та мужніми борцями. Галицькі замки чи залишки фортечних споруд пам'ятають самовіддану оборону наших земель від монголо-татарських орд, боротьбу під проводом Богдана Хмельницького та Северина Наливайка, могили січових стрільців та героїв УПА є свідченням жертовності галичан в ім'я незалежності України, а їх нащадки вже в час нашої новітньої історії стали в перші ряди борців за самостійну Українську державу.
___Сучасні галичани - духовні спадкоємці Данила Галицького та Петра Сагайдачного, Андрея Шептицького та Йосипа Сліпого, Івана Франка та Михайла Грушевського, Євгена Коновальця та Степана Бандери, котрі кожен у свій час і за своїм призначенням та покликанням були оборонцями віри та свободи рідного народу, творячи історію не тільки свого краю, а й усієї України.
___Галичина впродовж віків була й сьогодні залишається оплотом духовності та героїко-патріотичного духу нашого народу. Тут вважають за святий обов'язок оберігати та плекати віру, мову, звичаї та традиції предків, виховувати справжніх громадян та патріотів держави. Тому й не дивно, що серед уродженців Івано-Франківщини, Львівщини, Тернопільщини багато вчених, письменників, політиків, бізнесменів, меценатів, діячів культури та мистецтва, які свідомо працюють для процвітання та розбудови нашої держави, продовжують творити Україну духовну як запоруку неперервності зв'язку поколінь та незнищенності нашого народу у віках.
___Тож хай любов до отчої землі буде священним оберегом на наших життєвих шляхах, щоб жити і творити на благо нашої славної Батьківщини!

Ректор Львівського державного аграрного університету,
академік УААН

ПодписьВолодимир Снітинський

Звернення до читачів


Ігор ОлійникШАНОВНІ ДРУЗІ!

___Сьогодення з його здобутками і планами на перспективу множить новітню історію України, зокрема її древнього і славного краю Галичини.
___Галичина - це скарбниця культурної та історичної спадщини Української держави, її княжої доби. Але головний її скарб - це люди праці, творча і наукова інтелігенція, які щиро вболівають за свій край, які добрими справами розбудовують українське суспільство на всіх його етапах.
___Івано-Франківщина, Галичина здавна вирізняються не лише своїм глибинним, духовним началом, гордим національним духом, багатством довколишньої природи, а й самобутніми народними традиціями, унікальними місцевими звичаями, обрядами та відомою у світах гостинністю прикарпатців.
___Прикарпаття завжди відкрите для гостей, які після відвідин цього привабливого у всі пори року краю стають його друзями і симпатиками.
___То ж вітаючи народження книги "Новітня історія України. Галичина", щиро запрошую її читачів відвідати Івано-Франківщину, землі Галичини, аби доторкнутися до глибин нашої історії та вдосталь намилуватися неповторною Карпатською красою.

Голова Івано-Франківської
обласної ради

ПодписьІгор Олійник

Звернення до читачів


Михайло МиколенкоШАНОВНІ ЧИТАЧІ!
ДОРОГІ ЗЕМЛЯКИ І ГОСТІ НАШОГО КРАЮ!


___Тернопільщина - унікальна земля на карті України, вона поєднує у собі розмаїття правічних пагорбів Галичини, казкових лісів Волині і неозорих видноколів Поділля. Тут живуть, трудяться і народжують дітей щирі, гостинні і працелюбні люди, які по-синівськи шанують історію, традиції та звичаї українського народу, розвивають та примножують славу рідної землі для майбутніх поколінь.
___Тернопільщина багата скарбницями національного духу і культури - це сиві й легендарні міста Теребовля і Збараж, Зборів та Кременець, Микулинці і Бучач, Бережани та Вишнівець... А чи є щось величніше і прекрасніше у духовному і зодчому вимірах від наших відомих усьому християнському світові релігійних святинь Маріїнського Духовного центру на честь Зарваницької Божої Матері та Свято-Успенської Почаївської лаври? За останні роки в області відреставровано, відбудовано та зведено заново понад сімсот храмів, серед яких ще одна перлина нашої спільної гордості - Свято-Троїцький Духовний центр на честь Князя Данила Галицького.
___На Тернопільщині збережено найбільше в Україні - 34 замкові споруди, тут діє Національний заповідник "Замки Тернопілля", два державні історико-архітектурних заповідники - Кременецько-Почаївський та Бережанський.
___Тернопільщина - безцінне намисто первісної екології та природних заповідників. Гори Медобори та Кременецькі - то воістину таїна ботанічних і геологічних див, неповторний Дністровий каньйон з його унікальною рослинністю та ландшафтним заказником. Вражають загадковою красою найбільші у світі гіпсові печери та другі - карстові, що у Борщівському районі.
___Цілющі джерела "Гусятинської нафтусі", лікувально-санаторні центри "Медобори" та "Збруч", близько двадцяти оздоровчо-спортивних таборів для молоді, рекреаційно-відпочинкові зони Тернопільського Придністров'я - чудові можливості для неповторного відпочинку людей будь-якого віку з усіх куточків землі.
___Наша земля - це колиска багатьох славетних українців, що стали символами честі і совісті нашого народу - гетьмана України Дмитра Байди-Вишневецького, провідника ОУН-УПА Ярослава Стецька, Патріарха Йосифа Сліпого, співачки світового значення Соломії Крушельницької, фізиків Івана Пулюя та Олександра Смакули, художників Олени Кульчицької та Івана Марчука, письменників Юліуша Словацького та Богдана Лепкого і багатьох інших...
___І все це - Тернопільщина - вічний і безцінний музей під відкритим небом, створений людьми цього краю із благословення Господа Бога.

Ласкаво просимо усіх до нас у гості!

Голова Тернопільської обласної ради
ПодписьМихайло Миколенко

Звернення до читачів


Мирослав СеникШАНОВНІ ПАНІ ТА ПАНОВЕ!

___Вас вітає Львівщина - регіон, який можна сміливо назвати колискою української мови, культури та традицій. Завдяки своєму географічному розташуванню область відіграє важливу геополітичну роль. У межах Карпатського етнографічного регіону, що має історичну назву - Галичина,  тут унікально поєднуються давні місцеві традиції та звичаї з особливостями побуту різних національностей, що протягом віків проживали і проживають на її території.
___Минуле та теперішнє нашого краю - в численних експозиціях музеїв, що містять понад 1,5 мільйони експонатів, тобто 19 відсотків усього музейного фонду України.
___Львівщина з її історико-культурною спадщиною та багатством рекреаційних ресурсів входить до п'ятірки найпривабливіших туристичних центрів України. Тих, хто цінує  справжнє мистецтво, захоплять визначні архітектурні ансамблі Львова, замкові фортифікаційні споруди Львівщини: Олеський, Золочівський, Підгорецький, Свірзький замки, які об'єднуються у найпопулярніший туристичний маршрут "Золота підкова Львівщини".
___Львів, який цього року відзначає свій 750-літній ювілей, називають перлиною Європи, музеєм просто неба, а його центральна частина внесена до Списку міст світової та культурної спадщини ЮНЕСКО.
___Окрім цікавих та різноманітних пам'яток, у наш край вабить його захоплююче минуле, людей, які тут жили, та тих, які продовжують творити  зараз. Із Львівщиною пов'язані життя та творчість відомих учених та діячів культури: Маркіяна Шашкевича, Івана Франка, Соломії Крушельницької, Михайла Грушевського, Станіслава Людкевича, Богдана Лепкого та багатьох інших.
___Сьогодні Львівщина - скарбниця національних ідей та культури, це економічний, освітній та культурний центр Заходу України.
___Вітаємо народження книги "Галичина" і запрошуємо її читачів відвідати Львівщину - унікальний і неповторний край.

Голова Львівської обласної ради
ПодписьМирослав Сеник

"Міста і села України"

Знаєте цікаві новини про свій регіон. Володієте інформацією про непересічні досягнення своїх земляків. Нехай про це дізнаються всі, відправте новину нашим модераторам, і вона з`явиться на порталі.
Відправити новину...Всі права захищено. Копіювання інформації з сайту без письмового дозволу адміністрації порталу заборонено.