Хто є хто на Київщинi. Видатнi земляки 2006

Додаткова інформація


Презентація

Звернення до читачів


О.О. Мороз


О.О. Мороз


ШАНОВНІ ДРУЗІ!


___"Хто є хто на Київщині". Мені не дуже імпонує калькований переклад чужого рекламного кліше на яскравих українських виданнях. Ми - народ древньої національної культури - маємо зразки літератури світового рівня, високорозвинену мову і тому повинні подавати читачеві своє, оригінальне - те, чого в інших культурах немає.
___Але сама ідея - показати найвидатніших людей свого краю і, зокрема яскраві постаті, що жили і діяли на межі двох тисячоліть, коли творилася і твориться нова держава Україна, заслуговує на підтримку. І саме тому, що, підносячи (звичайно, заслужено) окрему постать, ми творимо відповідний портрет свого народу, даємо про нього інформацію у своєму середовищі, являємо свій народ усьому світові, формуємо про нього думку, "а ще, може, й славу", - додамо словами Великого Кобзаря.
___Я не можу виділяти Київщину, бо наш народ великий скрізь в Україні (Григорій Сковорода народився на Полтавщині, Микола Кибальчич - на Чернігівщині, Тарас Шевченко - на Черкащині, Сергій Корольов - на Житомирщині, Іван Франко - на Львівщині, Володимир Винниченко - на Кіровоградщині, Олександр Олесь - на Сумщині та ін.), але ми не можемо не зважати й на те, що Київ упродовж усієї нашої історії, починаючи з Київської Русі й донині, навіть інколи втрачаючи свою столичність, ніколи не втрачав доцентрової сили нашої культури, економіки, політики. Силові вектори людської діяльності завжди спрямовувалися сюди. Тут головним чином творилися українська національна література, музика, живопис, тут розвивалася наука - незаперечний рушій прогресу, тут вироблялася і здійснювалася (хоч і не завжди розумно та успішно) національна політика. І творили це все найяскравіші постаті українського народу. Київщина так чи інакше вписувалася в їхні біографії. Чи місцем народження, чи пропискою і проживанням, чи діяльністю.
___Епоха становлення нової, незалежної України не зробила винятку для Київщини - саме в Києві і на Київщині писалися найяскравіші сторінки народження нової великої держави і, безперечно, саме тут найпоказніше проявляли себе люди. Тому упорядники і видавці цієї книги взялися за вдячну й потрібну роботу, вони мають чудові матеріали. Я бажаю їм якнайбільшого успіху, а героям книги найприємніших зустрічей на цих яскравих і, сподіваюся, правдивих сторінках.


Голова
Верховної Ради України

Підпис О.О. Мороз

"Міста і села України"

Знаєте цікаві новини про свій регіон. Володієте інформацією про непересічні досягнення своїх земляків. Нехай про це дізнаються всі, відправте новину нашим модераторам, і вона з`явиться на порталі.
Відправити новину...Всі права захищено. Копіювання інформації з сайту без письмового дозволу адміністрації порталу заборонено.