Хто є хто на Київщинi. Видатнi земляки 2006

Звернення до читачів


О.О. Мороз


О.О. Мороз


ШАНОВНІ ДРУЗІ!


___"Хто є хто на Київщині". Мені не дуже імпонує калькований переклад чужого рекламного кліше на яскравих українських виданнях. Ми - народ древньої національної культури - маємо зразки літератури світового рівня, високорозвинену мову і тому повинні подавати читачеві своє, оригінальне - те, чого в інших культурах немає.
___Але сама ідея - показати найвидатніших людей свого краю і, зокрема яскраві постаті, що жили і діяли на межі двох тисячоліть, коли творилася і твориться нова держава Україна, заслуговує на підтримку. І саме тому, що, підносячи (звичайно, заслужено) окрему постать, ми творимо відповідний портрет свого народу, даємо про нього інформацію у своєму середовищі, являємо свій народ усьому світові, формуємо про нього думку, "а ще, може, й славу", - додамо словами Великого Кобзаря.
___Я не можу виділяти Київщину, бо наш народ великий скрізь в Україні (Григорій Сковорода народився на Полтавщині, Микола Кибальчич - на Чернігівщині, Тарас Шевченко - на Черкащині, Сергій Корольов - на Житомирщині, Іван Франко - на Львівщині, Володимир Винниченко - на Кіровоградщині, Олександр Олесь - на Сумщині та ін.), але ми не можемо не зважати й на те, що Київ упродовж усієї нашої історії, починаючи з Київської Русі й донині, навіть інколи втрачаючи свою столичність, ніколи не втрачав доцентрової сили нашої культури, економіки, політики. Силові вектори людської діяльності завжди спрямовувалися сюди. Тут головним чином творилися українська національна література, музика, живопис, тут розвивалася наука - незаперечний рушій прогресу, тут вироблялася і здійснювалася (хоч і не завжди розумно та успішно) національна політика. І творили це все найяскравіші постаті українського народу. Київщина так чи інакше вписувалася в їхні біографії. Чи місцем народження, чи пропискою і проживанням, чи діяльністю.
___Епоха становлення нової, незалежної України не зробила винятку для Київщини - саме в Києві і на Київщині писалися найяскравіші сторінки народження нової великої держави і, безперечно, саме тут найпоказніше проявляли себе люди. Тому упорядники і видавці цієї книги взялися за вдячну й потрібну роботу, вони мають чудові матеріали. Я бажаю їм якнайбільшого успіху, а героям книги найприємніших зустрічей на цих яскравих і, сподіваюся, правдивих сторінках.


Голова
Верховної Ради України

Підпис О.О. Мороз

Звернення до читачів


В.І. УЛЬЯНЧЕНКО


В.І. УЛЬЯНЧЕНКО


ШАНОВНІ ДРУЗІ!


___Книга, яку ви тримаєте у руках, є підсумком роботи великої групи авторів, видавців. Вони ретельно, протягом років збирали відомості про визначних людей, що жили колись і живуть нині на нашій древній Київській землі.
___Водночас цю книжку можна назвати спільною творчістю всіх жителів Київщини від прадавніх часів до наших днів, адже кожен з нас залишає свій слід на землі - хто у пам'яті своїх близьких, громади, комусь судилося увійти в історію свого краю, держави. Вивчаючи життєпис наших славних земляків, ми можемо по праву пишатися їхніми величними діяннями.
___На щедрій землі Київщини ще сім тисяч років тому були засіяні перші зерна нині всесвітньовідомої української пшениці. Не випадково наш земляк академік-хлібороб Василь Ремесло заснував тут свій інститут, плекаючи в ньому нові сорти зернових культур. Саме Київщині, з її типовим для Центральної України ландшафтом, стрижнем в якому проліг могутній Дніпро-Славутич, судилося стати колискою української культури, мови, саме тут древні українці формували і відстоювали зі зброєю в руках фундаменти нашої державності. Знакове для нас слово - Україна - вперше згадується у переяславських літописах 1187 року.
___Київ, Київщина несли історичну місію у формуванні української ідентичності, тут відбувалися визначальні в долі українців події. Тож не випадково наша земля надихнула Павла Чубинського на безсмертні слова, які лягли в основу Державного Гімну незалежної України. Сучасна Київська область переживає новий етап у своєму розвиткові. Тут постають нові житлові масиви, промислові підприємства, прокладаються магістралі і комунікації.
___Ці трудові звершення, як і нові здобутки в галузі науки, культури творяться зусиллями і талантом жителів Київщини. Багато їхніх славних імен можна побачити на сторінках видання "Хто є хто", яке, на моє переконання, стане необхідним і в офісі підприємця, службовця, і на робочому столі дослідника-історика, і на шкільній парті. Сердечний уклін їм, землякам-краянам, які своїми трудами звеличують рідну землю - Київщину!


Голова Київської обласної
державної адміністрації

Підпис В.І. УЛЬЯНЧЕНКО

Звернення до читачів


В.В. МАЙБОЖЕНКО


В.В. МАЙБОЖЕНКО


ШАНОВНІ ЧИТАЧІ!


___До вашої уваги пропонуємо цікавий довідник, який дає можливість розповісти про Київщину - мальовничий і неповторний куточок України, що розкинувся по обидва боки могутнього Дніпра.
___Мальовнича природа цього краю, трагічна і водночас героїчна історія, надбання прадавньої культури, приклад незабутніх талановитих попередників, безумовно, позначилися на формуванні світогляду нашого сучасника та його духовного світу, який відбито в багатій і різноманітній творчості.
___Київська земля явила світові таких визначних державних мужів, як Володимир Великий, Ярослав Мудрий, Іван Мазепа, талановитих творців Павла Чубинського, Катерину Білокур, Івана Драча, Івана Козловського, Ліну Костенко, Шолом-Алейхема та багатьох інших видатних особистостей. Київщина завжди була центром суспільно-політичного життя країни, ще за часів Київської Русі саме Київський регіон став центром об'єднавчих процесів держави і відігравав найважливішу роль у житті країни. Тому кожен клаптик цієї благодатної землі пронизаний духом вікової історії і любові людей, які щоденною працею звеличують цей край.
___Я впевнений, що видання "Хто є хто на Київщині" допоможе відкрити світові нові яскраві імена людей, які своєю самовідданою працею прославляють і примножують славу київського краю, сприятиме підвищенню іміджу Київщини, дасть новий поштовх для залучення інвестицій в підприємства регіону і пожвавить розвиток краю.
___Від імені Київської обласної ради й особисто від себе щиро вдячний авторам і читачам видання "Хто є хто на Київщині". Великих звершень і перемог, наснаги та успіхів у всьому!
___Завжди будемо раді вітати вас на нашій прекрасній і величній землі!


Голова Київської обласної ради
Підпис В.В. МАЙБОЖЕНКО

"Міста і села України"

Знаєте цікаві новини про свій регіон. Володієте інформацією про непересічні досягнення своїх земляків. Нехай про це дізнаються всі, відправте новину нашим модераторам, і вона з`явиться на порталі.
Відправити новину...Всі права захищено. Копіювання інформації з сайту без письмового дозволу адміністрації порталу заборонено.