Козацький лiтопис ХХI столiття 2007

Додаткова інформація


Презентація

Звернення до читачів


Дмитро Сагайдак


ШАНОВНИЙ ЧИТАЧУ!Дмитро Сагайдак

___Козацтво, козаки... Скільки асоціацій виникає у кожної людини, яка чує це слово! Оселедець, який розвивається прапором при стрімкому ривку повітря, невпинний біг коня, дзвін шабель, чайки, що раптом з'являються з-за обрію на страх ворогам і на радість православним бранцям.
___Історія Запорозького Козацтва як елітарної лицарської структури налічує вже понад п'ятсот років. Славні лицарі-запорожці стали своєчасно на шляху турецької навали на землі Східної Європи та утвердилися як найкращі вояки. Козаки зуміли пробудити і відродити в русинах (так називали тоді українців) національну свідомість, надати сьогодні Українському народові законне право пишатися власною історією.
___Новітня історія козацького руху в Україні налічує вже понад двадцять років, з відродженням козацтва в Україні почалося становлення Української державності. З плином часу не зникають справжні цінності. Адже вся наша історія, все наше життя пов'язане з Козацтвом, а отже, з прагненням до свободи, до заможності, до духовності. Запорозька Січ як Православне братство об'єднувала в своїх лавах представників різних народів. Козаки ніколи не поділяли один одного за національністю. Їх гуртували набагато сильніші почуття та прагнення - любов до землі та віри, які вони захищали та заради яких жертвували усім, чим могли, і нерідко - життям.
___Розвиток новітнього козацтва відбувався складно, існує багато проблем і донині. Одне можна сказати із глибокою впевненістю: козацтво в Україні як суспільне явище відбулося.
___Відроджене козацтво не замкнулося у вузькому колі етнографічних видовищних показів одягу трьохсотрічної давнини та джиґітовки з розмахуванням реквізитними алюмінієвими "шаблями". Сучасне козацтво не цурається бізнесу і благодійності, бере активну участь в заходах, пов'язаних із відродженням національної свідомості, бореться з інвазією бездуховності та навалою не притаманного нашому народові способу життя.
___Одним зі своїх найважливіших завдань сучасне Козацтво Запорозьке вважає підтримку канонічної Православної Церкви, в обороні якої народилася і постала винятковим явищем світової історії та культури славнозвісна Запорозька Січ. Доба Хмельниччини (Перший гетьманат) продемонструвала, на що здатен народ, який усвідомив свою окремішність та виявив прагнення до волі. Новітня історія часів української революції 1917-1920 рр. (Другий гетьманат) наочно підтвердила той факт, що ідеї козацтва здатні не лише розбурхати народну душу, а й зробити широкий загал свідомим того, що тільки зі зброєю в руках можна відстояти своє право на незалежність.
___Розпад Радянського Союзу надав нашому народові останню можливість стати по-справжньому вільним. Попри наявні нинішні економічні та соціальні негаразди, можемо з гордістю констатувати, що Україна на сьогодні є не лише незалежним державним утворенням десь поміж Польщею та Росією, а й серйозним фактором світової політики, Державою, до думки якої прислухаються і на чию позицію зважають.
___Так само, як Україна є впливовим суб'єктом європейської та світової політики, козацький рух є впливовим чинником суспільно-політичних процесів в Україні та за кордоном. Думки козацтва враховують під час ухвалення державних рішень. Стосунки держави та козацького руху дотепер не є досконалими, їх можна охарактеризувати як певним чином не визначені. Водночас потрібно зазначити, що велику позитивну роль у процесі співробітництва владних структур та козацтва відіграли в свій час відомі укази та розпорядження Президентів України Леоніда Кучми та Віктора Ющенка, які створили підґрунтя для подальшого розвитку козацького руху.
___4 червня 2006 р. на Великому Хортицькому Колі Президента України Віктора Ющенка в присутності 20-ти отаманів козацьких організацій України проголошено Гетьманом козаків України.
___Є підстави сподіватися, що нинішній склад Верховної Ради України зробить свій внесок у справу відродження козацтва та створить законодавчу основу, на якій базуватимуться в своїй діяльності усі козацькі формації України, а не одна з них. Прийняття низки законодавчих актів про Козацтво є нагальною потребою, адже нині завдяки деструктивній діяльності окремих "віртуальних отаманів" гальмується багато потрібних починань та добрих справ.
___Козацтво може і повинно зробити свій внесок не лише у відродження духовності. Козаки цілком могли б узяти активну участь у розвитку фермерства, в охороні громадського порядку разом із органами внутрішніх справ, стати основою для створення системи масового патріотичного виховання молоді.
___Ті заходи та акції, що їх власним коштом проводить Козацтво Запорозьке - військово-спортивні змагання, конкурси та фестивалі пісні, доброчинна допомога - свідчення того, що козацтво є рухом, що об'єднує людей, які щиро й безкорисливо налаштовані зробити якомога більше для розвитку та розквіту України.
___Козацтво за роки, що минули від часу проголошення Незалежності, довело свою умотивованість та потрібність. Сучасне козацтво не потребує посилань на славну історію своїх великих предків для виправдання необхідності сьогоднішнього існування - воно само є живим свідченням нерозривності історії розвитку народу України.
Маршал козацтва, Верховний отаман України та Діаспори,
Гетьман МГО "Козацтво Запорозьке"

ПідписДмитро Сагайдак 

"Міста і села України"

Знаєте цікаві новини про свій регіон. Володієте інформацією про непересічні досягнення своїх земляків. Нехай про це дізнаються всі, відправте новину нашим модераторам, і вона з`явиться на порталі.
Відправити новину...Всі права захищено. Копіювання інформації з сайту без письмового дозволу адміністрації порталу заборонено.