Хто є хто на Дніпропетровщині. Наші земляки 2005

Звернення до читачів


Юрій Єхануров


 ШАНОВНІ ДОБРОДІЇ!

___Дніпропетровщина - не лише сивочолий Дніпро, кургани, унікальні родовища та чорноземи, неповторна природна краса. Придніпров'я славне могутнім промисловим потенціалом, видатними особистостями, які склали золотий фонд української нації.
___Славиться наша земля козацьким минулим, трудовими здобутками сьогодення, неперевершеним розписом петриківських майстрів...
___Дніпропетровська область - один з найбільш економічно розвинених регіонів України. Вона характеризується вигідним географічним положенням, багатими природними ресурсами, потужним промисловим і науковим потенціалом, розвинутим сільськогосподарським виробництвом, високим рівнем розвитку транспорту і зв'язку.
___Сьогодні Дніпропетровська область дихає на повні груди і є, по суті, локомотивом української економіки.
___Безумовно, основою стабільності та зміцнення держави були й будуть люди, що віддано і плідно працюють на її благо. Книга "Хто є хто на Дніпропетровщині. Наші земляки" якраз і представляє яскравих особистостей, одним словом, еліту Придніпров'я, яка забезпечує процвітання не лише області, а й усієї України.
___Це видання збереже у пам'яті поколінь складну історію становлення нашої вільної, демократичної держави та увіковічить імена тих людей, які відіграють у цьому процесі значну роль.

 
Ласкаво просимо до Дніпропетровщини!

 

З повагою,
 Юрій Єхануров

Звернення до читачів


Іриней


 ШАНОВНІ ЗЕМЛЯКИ!

___Знати про тих, "Хто є хто" на Дніпропетровщині дуже важливо тому, що це видатні діячі та провідні підприємства. Ознайомлення з їхньою діяльністю дає можливість кожному аналізувати, обирати найкраще і збагачуватись своїми дослідженнями. Ми живемо в такі часи, коли інформація у світі поширюється зі швидкістю блискавки. Як важливо, щоб простір навколо нас був заповнений світлим, добрим, квітучим змістом на користь всім людям. Життя людини у порівнянні із вічністю дуже коротке. Бог чітко визначає скільки років кому бути тут на землі, а далі Божий суд і вічність. Як важливо, щоб земне життя людини збагачувалося всім найкращим, щоб не було людини навколо нас, яка б безутішно плакала під тяжкістю свого хреста.
___Потрібно негайно запроваджувати у практику життя всі світлі, перевірені досвідом наукові та технічні досягнення людей, на користь кожної людини. Якщо найсучасніші досягнення не будуть служити потребам людства, це означатиме, що ми йдемо дорогою до загибелі, до пекла. Людина - це найбільша цінність всього всесвіту, неба і землі. Навіть ангели Божі, які оспівують велич Вседержителя, створені для служіння людям. Сам Син Божий народився на землі, щоб послужити людям. Він взяв на Себе людське тіло, щоб обожити його, щоб зробити його володарем на землі з унаслідуванням Небесного Царства.
___Тому вся відповідальність за земний рай, за його збереження і порядок на землі покладені Богом на людину. Кращі святі отці на нашій землі, починаючи з Преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських і багато інших, дали людям таку силу духовності, яка спроможна утримувати людей у найнепередбачених і складних життєвих обставинах. Мета всіх технічних і наукових досягнень має ощасливлювати людину, щоб вона не лякалась, а могла спокійно довіряти і сміливо опиратися на цей досвід і дякувати за все Богу. Книги, які розповідають про людей, їх порядність, чесність і християнське благочестя, а також про їх досягнення у праці, будуть завжди світлим промінням і прикладом, щоб від них навчитися кращому. Тоді наше життя буде наповнене цікавим змістом. Сказано: "Хто навчить, або допоможе, великим буде у Царстві Небесному".
___Хочеться побажати доброго настрою всім тим, про кого згадали у цій книзі, і всім тим, хто буде її читати. Нехай щедре Боже благословення наповнює наше життя і сприяє його розквіту і відродженню духовності, зміцненню добра, милосердя, злагоди, миру та інших чеснот.

З повагою,
Митрополит
Дніпропетровський і Павлоградський

  Іриней

Звернення до читачів


Іван Куліченко


 ШАНОВНІ ЧИТАЧІ!

___Для мене дуже важливо, що автори видання "Хто є хто на Дніпропетровщині" головною метою обрали збереження у пам'яті поколінь складної історії становлення нашого краю та увіковічення імен видатних людей нашого міста, які своєю самовідданою працею збагачують Дніпропетровськ та нашу країну. А такими славетними земляками наше місто багате. Перш за все, велику шану треба віддати таким людям, як Олександр Поль і Лазар Глоба, Дмитро Яворницький та Олесь Гончар, Олександр Макаров і Михайло Янгель, Віталій Попков та Іван Яловий, Іван Старой і Борис Мільмал і багатьом, багатьом іншим.
___Наприклад, Олександр Поль - це не просто перший почесний громадянин нашого міста, це символ справжнього патріотизму. Відкриття величезних покладів корисних копалин, завдяки турботам і наполегливості О. Поля були підтверджені авторитетними дослідженнями європейських учених, викликали в ті часи божевільну рудну лихоманку і колосальний приплив у ці краї нового населення. "Нова Америка" - так називали наше місто - привабила до себе людей з усіх губерній Росії, Кавказу, Сибіру і багатьох іноземних країн.
___Минуло більше ста років. Подивіться на наше місто: воно росте і розвивається. Як і раніше, Дніпропетровськ - флагман української промисловості, великий науковий центр. І це досягнення всіх поколінь дніпропетровців.
___Вважаю, що сьогодні вкладати в місто всі свої можливості, думаючи про його майбутнє, - це і є патріотизм. Тобто, треба по-справжньому служити на благо Дніпропетровська, і хто знає, можливо, через сто років про вас згадають і спорудять пам'ятник. Своєрідним пам'ятником є і це видання.
Бажаю всім співвітчизникам успіхів, щастя та добробуту!
З повагою,
Дніпропетровський
міський голова

  Іван Куліченко

Звернення до читачів


Анатолій Шевченко


 ШАНОВНІ ЗЕМЛЯКИ!

___Ми вихідці з Дніпропетровшини - славетної козацької землі. Тут ми народилися або пройшли своє становлення як керівники різних галузей народного господарства. Проте доля покликала нас до м. Києва - в міністерства і відомства України.
___Сьогодні ми з великим інтересом стежимо за життям славетної Дніпропетровщини, за її перемогами і здобутками. Саме уболівання за долю рідного краю підштовхнуло нас об'єднатися у Міжнародну громадську організацію "Земляцтво Придніпров'я".
___Для нас, дніпропетровців, які проживають у м. Києві, рідною і дорогою є земля, що зростила нас, де кожен з нас оволодів наукою управління.
___Це край, славний своєю історією і сьогоденням; це край, який зростив велику плеяду вчених, Героїв Радянського Союзу і Героїв Соціалістичної Праці; це край металургів, рудокопів, вугільників, машинобудівників, працівників аграрно-промислового комплексу, діячів науки, освіти, культури, спорту.
___Дійсно, найбільшою цінністю області є люди. Саме про них розповідає ця книга.
___Ми пишаємося цим славетним краєм і його трудівниками.
___Вихід у світ книги "Хто є хто на Дніпропетровщині. Видатні земляки" дасть можливість глибше познайомитись з історією області, її міст і районів, з видатними особистостями краю. Це ще більше допоможе тісніше згуртуватися в МГО "Земляцтво Придніпров'я" в м. Києві і брати посильну участь у подальшому розвитку Дніпропетровщини, вирішенні її соціальних проблем.
З повагою,
виконавчий директор
МГО "Земляцтво Придніпров'я" в м. Києві

  Анатолій Шевченко

"Міста і села України"

Знаєте цікаві новини про свій регіон. Володієте інформацією про непересічні досягнення своїх земляків. Нехай про це дізнаються всі, відправте новину нашим модераторам, і вона з`явиться на порталі.
Відправити новину...Всі права захищено. Копіювання інформації з сайту без письмового дозволу адміністрації порталу заборонено.