Державна санітарно-епідеміологічна служба України 2007


Державна санітарно-епідеміологічна служба України 2007
[ Замовлення на отримання видання ]

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ЦЕНТРАЛЬНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СТАНЦІЯ УКРАЇНИ
АВТОНОМНА РЕСПУБЛІКА КРИМ
ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ
ВОЛИНСЬКА ОБЛАСТЬ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ
ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ
ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ
ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ
ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСТЬ
КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ
КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСТЬ
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСТЬ
ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ
МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ
ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ
ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ
СУМСЬКА ОБЛАСТЬ
ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСТЬ
ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ
ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ
ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСТЬ
ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСТЬ
ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСТЬ
М. КИЇВ
М. СЕВАСТОПОЛЬ
ДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА НА ВОДНОМУ ТРАНСПОРТІ УКРАЇНИ
САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА ІНШИХ МІНІСТЕРСТВ І ВІДОМСТВ
ПРОФІЛАКТИЧНА МЕДИЦИНА
НАУКОВО-ДОСЛІДНІ ІНСТИТУТИ ГІГІЄНІЧНОГО ТА ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ МОЗ УКРАЇНИ
ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Звернення до читачів


Володимир Карпук


Володимир Карпук
ВЕЛЬМИШАНОВНІ ДРУЗІ, ДОРОГІ ЧИТАТЧІ!___Від імені Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я вітаю з народженням першої книги "Державна санітарно-епідеміологічна служба України".
___Витоки історії української гігієни та санітарії сягають далеких віків, завше вивищуючи українців поміж інших народів, народностей, племен, котрі проживали поруч, а також формували мудрі правила життя. Українські землі дарували світові героїчних сподвижників науки: Д. Заболотного, Д. Самойловича, Л. Громашевського, І. Мечникова,
Л. Медведя, Є. Гончарука, ідеї і наукові досягнення котрих є запорукою подальших звершень сучасних українських учених і лікарів, практиків у галузі санітарії, гігієни, епідеміології.
___Виклики XXI століття, екологічні катастрофи, виникнення все нових смертельно небезпечних інфекційних захворювань, величезні соціально-економічні наслідки туберкульозу, малярії та інших хвороб на перше місце перед людством ставлять проблему їх попередження та вагомість повсякденної праці всіх, хто працює над їх вирішенням. Ці люди заслуговують повсякчасної поваги, суспільство повинно їх знати й шанувати.
___Тому щиро вдячний Українському видавничому консорціуму за ініціативу такого чудового видання, яке, безсумнівно, стане необхідним для всіх, хто цікавиться історією української медичної науки, подвигами і звершеннями вітчизняних учених і лікарів та познайомить з нашими сучасниками з усіх областей, справжніх охоронців здоров'я народу України.
___Бажаю вам і вашим родинам щастя, міцного здоров'я та благополуччя.Народний депутат України V скликання,
член Комітету Верховної Ради України
з питань охорони здоров'я,
заслужений лікар України

ПідписВолодимир Карпук

Звернення до читачів


Тетяна Бахтеєва


Тетяна Бахтеєва
ШАНОВНІ ДРУЗІ!___Щиро вітаю з виходом першого випуску книги "Державна санітарно-епідеміологічна служба України".
___Державна санітарно-епідеміологічна служба вже понад 80 років є ефективною складовою галузі охорони здоров'я, яка забезпечує реалізацію державної політики у сфері профілактичної медицини, стоїть на сторожі здоров'я і працездатності людей, захищає їх від небезпечних інфекційних захворювань.
___Надійний захист санітарного та епідемічного благополуччя в Україні, спрямований на збереження здоров'я нації та безпеки середовища проживання, значною мірою залежить від вашої фахової компетентності, відданості своїй справі, спроможності кваліфіковано реагувати в надзвичайних ситуаціях.
___Успішна робота кожного з вас є запорукою національної безпеки країни. Важливість завдань, які сьогодні стоять перед санітарно-епідеміологічною службою, покладають на вас ще більшу відповідальність, потребують подальшого вдосконалення діяльності, гармонізації санітарного законодавства з європейськими та міжнародними вимогами, прийняття ефективних управлінських рішень.
___Ми впевнені, що працівники державної санітарно-епідеміологічної служби спроможні успішно виконати поставлені завдання й працювати для забезпечення сталого поступального розвитку нашої держави.
___Етичні, моральні, духовні основи медичної діяльності найяскравіше проявляються в роботі гігієністів, епідеміологів. Служіння суспільству, співчуття, співпереживання - ці якості, що дісталися нам у спадок від багатовікової історії медицини, і нині є відмінною рисою медичних працівників.
___Бажаю вам, шановні працівники санітарно-епідеміологічної служби, вашим родинам міцного здоров'я і благополуччя. Нехай завжди вас супроводжує впевненість у завтрашньому дні.З повагою

Народний депутат України V скликання,
Голова Комітету Верховної Ради України
з питань охорони здоров'я

ПідписТетяна Бахтеєва

Звернення до читачів


Дмитро Табачник


Дмитро Табачник
ШАНОВНІ ПРАЦІВНИКИ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ!___Від імені Уряду України щиро вітаю вас з виходом книги "Державна санітарно-епідеміологічна служба України".
___Ви присвятили себе служінню найблагороднішій, найгуманнішій професії в охороні здоров'я людей - професії важкій, але надзвичайно важливій і потрібній, весь сенс якої - зробити життя кожного безпечним і захищеним.
___Забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, належних умов життєдіяльності є пріоритетним напрямом державної політики, основою національної безпеки держави, одним з найголовніших завдань у роботі Уряду.
___Не завжди ваші зусилля оцінюються гідно, не завжди ви чуєте слова подяки, але вірність одного разу обраній професії, висока компетентність, корпоративна солідарність та взаєморозуміння дають вам сили долати всі труднощі і перемагати.
___Професіоналізм і компетентність, єдність і самовідданість відрізняють санітарних лікарів та епідеміологів, об'єднаних загальною вертикаллю управління, що дозволяє ставити й вирішувати масштабні завдання охорони здоров'я.
___Ліквідація віспи, поліомієліту, відчутні результати в боротьбі з кором, дифтерією - в ці досягнення української медицини вирішальний внесок зробили працівники державної санітарно-епідеміологічної служби.
___На сьогодні профілактична охорона здоров'я стає дійсно авангардом медицини, втіленням медицини високого гуманізму, медицина в ім'я людини, медицина моральності, медицина права. Задля такої медицини всі ми живемо, працюємо і творимо.
___Турбота про здоров'я здорових, профілактика як основа охорони здоров'я - саме в цьому вбачали вищий сенс служіння суспільству великі медики минулого - Гіппократ, Асклепій, Микола Пирогов, Іван Сєченов, Олександр Марзєєв.
___Ваша робота вимагає не тільки високого професіоналізму, а й глибокого розуміння важливості дорученої справи, твердості у відстоюванні інтересів населення, мужності при виконанні свого професійного обов'язку.
Маю надію, що, обравши своєю діяльністю збереження і зміцнення здоров'я людини, працівники служби й надалі віддаватимуть усі сили задля досягнення цієї мети.
___Від щирого серця бажаю вам міцного здоров'я, щастя, оптимізму, благополуччя, успіху в усіх ваших справах і нових звершень на благо нашої країни!З повагою

Віце-прем'єр-міністр України

ПідписДмитро Табачник

Звернення до читачів


Юрій Гайдаєв


Юрій Гайдаєв
ШАНОВНІ КОЛЕГИ!___Дозвольте привітати вас з нагоди виходу першого випуску книги "Державна санітарно-епідеміологічна служба України". Саме на теренах України була започаткована діяльність перших санітарно-епідеміологічних станцій, саме
з України вийшла ініціатива щодо створення державної структури профілактичного напряму - санітарно-епідеміологічної служби всього Радянського Союзу, саме в Україні працювали такі видатні науковці та практики, як Лев Громашевський, Олександр Марзєєв, Лев Медведь та інші.
___І, нарешті, сьогодні в Україні санітарно-епідеміологічна служба працює як цілісна державна система, до якої багато розвинених та цивілізованих країн, рівня розвитку яких ми так прагнемо досягти, роблять лише перші кроки.
___Шановні працівники санітарно-епідеміологічної служби України!
___Зберігши традиції та досвід попередників, сьогодні ви примножуєте їх досягненнями сучасної епідеміології, токсикології, гігієни та санітарії, забезпечуючи санітарно-епідемічне благополуччя населення країни.
___На сьогодні державна санітарно-епідеміологічна служба України налічує понад 60 тисяч співробітників, майже 800 установ та закладів. Це струнка вертикаль ефективно взаємодіючих наукових, практичних та організаційних структур.
___Робота державної санітарно-епідеміологічної служби спрямована на захист здоров'я людини та середовища її життєдіяльності від дії небезпечних факторів, на формування здорового способу життя, профілактику захворювань, протиепідемічний захист населення, локалізацію епідемій та ліквідацію їх медичних наслідків.
___Стабільна санітарно-епідемічна ситуація, яка є запорукою сталого економічного розвитку та необхідною умовою інвестиційної привабливості країни, - це також і ваше досягнення.
___Державна санітарно-епідеміологічна служба є цілісною системою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, безпеки середовища життєдіяльності людини. І саме ця система дозволяє достатньо ефективно контролювати санітарно-епідемічну ситуацію в країні.
___Уряд України ставить перед вами серйозні завдання. Це, насамперед, гармонізація вітчизняного санітарного законодавства з європейськими та міжнародними вимогами; охорона території нашої держави від завезення та розповсюдження особливо небезпечних інфекцій, різновидність та кількість яких усе зростає; своєчасні та обґрунтовані заходи щодо недопущення в майбутньому виникнення техногенних катастроф.
___Шановні працівники санітарно-епідеміологічної служби України!
___Уряд високо цінує ваш професіоналізм і ваші зусилля у щоденній нелегкій діяльності щодо збереження здоров'я народу України. Сьогодні Уряд України всіляко підтримує вашу позицію в тому, що національна система охорони здоров'я повинна мати профілактичний напрям розвитку як пріоритетний.
___Бажаю вам сил, успіхів та натхнення наблизити час, про який мріяв Олександр Марзєєв, стверджуючи, що майбутнє належить гігієні!
___І нехай висока мета і чисті помисли наповнюють кожен день вашого професійного буття святом творчого поступу.
З повагою

Міністр охорони здоров'я України

ПідписЮрій Гайдаєв

Звернення до читачів


Сергій Бережнов


Сергій Бережнов
ШАНОВНІ ПРАЦІВНИКИ ДЕРЖАВНОЇ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ!___Служіння найгуманнішій професії - професії важкій, але важливій і потрібній, є благородною справою, оскільки ваша діяльність стосується забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя всього населення. Створення належних умов життєдіяльності людини є пріоритетним напрямом державної політики, основою національної безпеки держави. Понад 80 років державна санітарно-епідеміологічна служба України залишається ефективною і надійною державною структурою охорони здоров'я населення. За цей час було ліквідовано, локалізовано та попереджено епідемії та спалахи небезпечних та особливо небезпечних інфекцій, тобто не допущено розповсюдження серед населення України цих захворювань. Впроваджена нами ефективна система профілактичних та протиепідемічних заходів з метою недопущення та уникнення загрози поширення небезпечних інфекцій дозволила зберегти мільйони людських життів, а своєчасність їх проведення - заощадити значні фінансові ресурси.
___Вирішуючи складні та багатогранні завдання із забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, спеціалісти служби продовжують високо нести професійне звання санітарного лікаря.
___На сьогодні понад 60 тисяч працівників державної санітарно-епідеміологічної служби України, санітарно-епідеміологічні станції областей, міст, районів, наукові установи санітарно-епідеміологічного профілю працюють задля забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, біобезпеки держави, подолання туберкульозу, ВІЛ/СНІДу та інших інфекцій, удосконалення національної системи безпеки харчових продуктів, державного нагляду за безпекою питної води, умов навчання та виховання дітей. Важливою і потрібною є ваша робота з формування здорового способу життя, профілактики шкідливих звичок, подолання тютюнопаління, сприяння створенню у населення прихильності до фізичної активності та здорового харчування, контролю за здоров'ям дітей та підлітків, створення системи заходів щодо оптимального фізичного та розумового розвитку дитини.
___Нагальним залишається впровадження державного соціально-гігієнічного моніторингу, ефективної системи стеження за станом здоров'я населення та збереження здоров'я працюючих.
___Ваша робота із санітарної охорони території держави допомогла запобіганню занесенню небезпечних та особливо небезпечних інфекцій в Україну. Недопущення випадків захворювання людей на пташиний грип є, безперечно, заслугою працівників санітарно-епідеміологічної служби. Своєчасно проведені заходи, контроль за усуненням причин і умов виникнення та поширення інфекцій - це робота на рівні національної безпеки країни.
___Проте завдання, які ставить перед вами Уряд України, є не менш серйозні та важливі. Це удосконалення та спрощення функцій дозволу, погодження, перевірки, контролю, нагляду і платних послуг, удосконалення санітарного законодавства, впровадження сучасних технологій оцінки безпечності продукції, оптимізація мережі установ державної санітарно-епідеміологічної служби, створення загальнодержавних та лабораторних, їх матеріально-технічне та кадрове забезпечення.
___Сподіваюсь, що, обравши за мету своєї діяльності збереження і зміцнення здоров'я - основу благополуччя кожної людини, працівники служби й надалі віддаватимуть усі сили задля її досягнення. Упевнений, що працівники санітарно-епідеміологічної служби на державному рівні сприятимуть підвищенню престижності професій санітарного лікаря та лікаря-епідеміолога, зміцненню та подальшому розвитку національної санітарно-епідеміологічної служби.
___Бажаю вам нових успіхів у професійній діяльності, міцного здоров'я, енергії, віри кожному із вас, добробуту та благополуччя вашим родинам.З повагою

Перший заступник Міністра охорони здоров'я,
Головний державний санітарний лікар України

ПідписСергій Бережнов

"Міста і села України"

Знаєте цікаві новини про свій регіон. Володієте інформацією про непересічні досягнення своїх земляків. Нехай про це дізнаються всі, відправте новину нашим модераторам, і вона з`явиться на порталі.
Відправити новину...Всі права захищено. Копіювання інформації з сайту без письмового дозволу адміністрації порталу заборонено.