Новітня історія України: Галичина 2008

Звернення до читачів


Микола Палійчук


Микола ПалійчукШАНОВНІ ДРУЗІ!___Щиро вітаю читачів книги "Новітня історія України: Галичина".

___Прикарпаття - це край, який вдало поєднує свій рекреаційний, промисловий та людський потенціал. Сьогодні Івано-Франківщина реалізує прозору та відкриту політику, в основі якої лежить принцип соціально-економічного розвитку краю, заради підвищення рівня благополуччя життя його мешканців.

___Ми маємо зручне географічне розташування - на перехресті важливих транспортних шляхів зі Сходу на Захід, що вигідно виокремлює область, роблячи її сприятливою для розвитку бізнесу та підприємництва. В області впроваджуються інноваційні досягнення науково-технічного прогресу, на основі яких запроваджуються нові та активно розвиваються вже існуючі проекти в усіх галузях економіки. Рухаючись в ногу з часом, Прикарпаття зберігає і свої традиції - художні народні промисли. Вироби прикарпатських різьбярів, гончарів, вишивальниць знаходяться в приватних колекціях по всьому світу.

___Мешканці області пишаються своєю культурно-історичною спадщиною, економічно самодостатнім розвитком, що досягається завдяки ефективному використанню багатства природних ресурсів краю, рівнем соціально-духовного життя прикарпатців.

___Ми запрошуємо Вас на Прикарпаття. Радо зустрічатимемо гостей як з України, так і з-за кордону.
Голова Івано-Франківської
облдержадміністрації

ПідписМикола Палійчук

Звернення до читачів


Юрій Чижмарь


Юрій ЧижмарьШАНОВНІ ЧИТАЧІ ТА ТВОРЦІ КНИГИ___Щиро вітаю вас з нагоди виходу в світ чергового видання, покликаного не лише розповісти про культурні, історичні та духовні пам'ятки нашого Галицького краю, але й про працьовитих та добрих людей, які є його основною цінністю.

___Цікавим є задум авторів книги показати крізь призму різних регіонів України те, що нас об'єднує, сприяє кращому усвідомленню необхідності збереження соборності української землі та народу.

___Тернопільщина є одним із яскравих прикладів того, як потрібно працювати задля утвердження Української самостійної соборної держави.

___Саме тут народився засновник Запорізької Січі князь Дмитро Байда-Вишневецький. Тернопільщина дала світу одного із духовних лідерів України, подвижника церковної єдності та міжконфесійного діалогу Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого. Тут сформували свій світогляд провідні діячі державницького руху Ярослав та Слава Стецьки, Дмитро Мирон-Орлик. Тернопільська земля зродила й митців світової слави: співачку Соломію Крушельницьку, поетів Юліуша Словацького, Богдана та Левка Лепкого, творця українського театру Леся Курбаса, художника Івана Марчука.

___Їхні справи та їхній життєвий шлях є свідченням того патріотизму, тієї любові до української землі, того державницького духу, який притаманний Тернопіллю.

Бажаю читачам цього видання знайти на його сторінках чимало цікавої та корисної інформації, а також запрошую відвідати Тернопільщину, щоб пересвідчитися, який це благодатний край і які гостинні тут люди.

Творцям книги "Новітня історія України. Галичина" бажаю натхнення, творчих пошуків та здобутків.
З повагою

Голова Тернопільської обласної
державної адміністрації

ПідписЮрій Чижмарь

Звернення до читачів


Борис Возницький


Микола ПалійчукШАНОВНІ ДРУЗІ!___Вітаю вихід у світ третє видання книги "Галичина". Галичина - це край, що цікавий і важливий не тільки своїм географічним розташуванням, ажде він був і є містком між Заходом і Сходом, а й своєю історією та культурою. Саме тут одні з найбагатших в Україні музейні збірки, поступово відновлюються і перетворюються на музеї замки та фортеці і росте усвідомлення в необхідності збереження для прийдешніх поколінь нашої багатої та культурної спадщини. Та найголовніше наше багатство - це люди і ті визначні особистості, котрі на цій землі жили і творили кілька сот років тому, і ті, що, віддаючи всю свою наснагу і хист, у нашім непростім сьогоденні будують незалежність України.

___Хочу висловити вдячність авторам цього вдалого проекту "Новітня історія України. Галичина" за те, що їм вдалося відтворити цілісний образ Галичини як надзвичайно яскравого та самобутнього регіону, котрий міцно пов'язаний своїм минулим та майбутнім з усією Україною.
Герой України
Директор Львівської галереї мистецтв

ПідписБорис Возницький

Звернення до читачів


Я.А. Фліссак


Я.А. ФліссакШАНОВНІ ЗЕМЛЯКИ!___Ви відкрили книгу, яка передає велич і красу священної тернопільської землі. На цій землі народилися, жили і працювали видатні люди, імена яких вкарбовані золотом в історію не тільки Тернопільщини, а й усієї держави. На цій землі живуть і працюють люди, які своєю працею збагачують державу, зміцнюють її на нелегкому шляху становлення. Ці  славні люди, прості тернополяни, є справжніми творцями сьогоднішньої історії.

___Тернопільщина - унікальна земля, яка багата історичними пам'ятками, природою, духовними святинями, народною культурою. Тут дихає історією кожен клаптик  землі, кожна будівля. І все це бережуть тернополяни для наступних поколінь, як берегли наші діди та батьки для нас. Тернополяни вірні заповітам пращурів, які героїчно боронили Батьківщину від зазіхань усяких ворожих зайд.

___Час іде. Тернопільщина стає все красивішою, оновлюється та молодіє. Мрія тернополян, які живуть в області, і тих, доля яких привела на постійне місце проживання у столицю нашої держави місто Київ, відбиває віковічні мрії попередніх поколінь: жити достойно в злагоді і добрі, в економічно сильній, могутній державі Україна. Над цим ми всі повинні працювати та робити все від нас залежне, щоб нащадки гідно нас згадували, примножували збережені та створені нашими предками та нами національні надбання і високо цінили та боронили честь, славу і велич Тернопільщини та України.
Голова Тернопільського
земляцтва у м. Києві
Головний контролер-директор
Департаменту Рахункової палати України

ПідписЯ.А. Фліссак

"Міста і села України"

Знаєте цікаві новини про свій регіон. Володієте інформацією про непересічні досягнення своїх земляків. Нехай про це дізнаються всі, відправте новину нашим модераторам, і вона з`явиться на порталі.
Відправити новину...Всі права захищено. Копіювання інформації з сайту без письмового дозволу адміністрації порталу заборонено.