Хто є хто на Тернопільщині 2005

Додаткова інформація


Презентація

Звернення до читачів


Іван Стойко


 Шановні читачі та упорядники видання
"Хто є хто на Тернопільщині.
Видатні земляки"!

___Вітаю вас з нагоди виходу в світ чергового випуску цієї популярної довідково-біографічної книги-довідника, в якій вміщено цікаву та актуальну інформацію про тих людей, які своєю щоденною працею прославляють наш край.
Унікальність Тернопільської області полягає в тому, що вона, єдина в Україні, поєднала в собі частини трьох етнічних земель - Галичину, Волинь та Поділля.
___По селянських хатах і міщанських покоях, у сім'ї, церкві і школі зберігалася і плекалася опора національного духу - предковічна народна культура. Стараннями сотень поколінь, які були перед нами, до сьогодення дійшли неоціненні скарби. У дивномелодійних, розкішних, наче широка течія Дністра співанках, чорних, як подільська рілля вишиванках, трипільськими візерунками помережаних писанках, знаходимо їх.
___Багате Тернопілля своєю історією і своїми традиціями. Німими свідками минувшини стоять в нашому краї старовинні замки - майже третина всіх фортифікаційних споруд України збереглася саме на нашій благословенній Тернопільській землі.
___Розташовані на Тернопільщині й дві найбільші святині Української Греко-Католицької та Української Православної Церкви - Зарваницький Марійський духовний Центр та Свято-Успенська Почаївська лавра. Мабуть, особливу любов заслужили своїми молитвами наші люди, що Богородиця у часи небезпеки покривала край своїм омофором, боронила від ворога і злої напасті.
___Тут народились козацькі ватажки: Дмитро Байда-Вишневецький, Северин Наливайко, Іван Заруцький, полковник Морозенко, всесвітньо відомі вчені Іван Пулюй, Олександр Смакула, Іван Горбачевський, Володимир Гнатюк, письменник, лауреат Нобелівської премії Шмуель Агнон, неперевершена співачка Соломія Крушельницька, поет Юліуш Словацький, Патріарх Йосиф Сліпий, видатний політичний і громадський діяч Ярослав Стецько, художник Іван Марчук і багато інших велетів людського духу, чия слава звеличила наш край.
___Саме на Тернопільщині здобував вищу освіту та формувався як особистість Президент України Віктор Андрійович Ющенко.
___Наша земля - один з найбільших музеїв під відкритим небом, створених самим Богом. Край має унікальну природу, що поєднує красиві пейзажі, неповторний рельєф, чисте повітря, річки, водоспади, таємничі печери та гори, древні архітектурні та оборонні споруди.
___Сучасна Тернопільщина гордиться своїм минулим і робить все, аби нащадки пишались тим, що живуть на цій прадідівській землі, яка щедро обдаровує всіх хто її любить своїми дарами.

Щиро запрошуємо Вас на Тернопілля!
Тернополяни чекають і радо зустрінуть Вас.
Ласкаво просимо!
Голова Тернопільської
обласної державної адміністрації

  Іван Стойко

"Міста і села України"

Знаєте цікаві новини про свій регіон. Володієте інформацією про непересічні досягнення своїх земляків. Нехай про це дізнаються всі, відправте новину нашим модераторам, і вона з`явиться на порталі.
Відправити новину...Всі права захищено. Копіювання інформації з сайту без письмового дозволу адміністрації порталу заборонено.