Катеринопільщина: край хліба, квітів і добра 2008

Додаткова інформація


Презентація

Звернення до читачів


О.В. Черевко, В.А. Гресь


О.В. Черевко В.А. Гресь

ШАНОВНІ ЧИТАЧІ  ПРЕЗЕНТАЦІЙНОГО ЗБІРНИКА "КАТЕРИНОПІЛЬЩИНА: КРАЙ ХЛІБА, КВІТІВ І ДОБРА" ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ КАТЕРИНОПІЛЬЩИНИ!

Нинішнього року ми відзначили 85-річчя Катеринопільського району, та історія життя людей на цих землях значно древніша і сягає понад 10 тисяч років, що підтверджують чисельні археологічні знахідки.
___Край свого часу згадував ще давньогрецький історик Геродот, а кілька століть тому описав французький інженер і мандрівник Боплан.
___Тутешні поселення були важливими опорними пунктами на кордоні з Диким степом. Цікаво, що Катеринополю (Калниболоту) двічі надавалося магдебурзьке право. А під час Визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького Калниболотська сотня входила до складу Корсунського полку. Підтримали краяни і гайдамацьке повстання, у 1768 році взяли активну участь у Коліївщині.
___У 1795 році з переходом Правобережжя під протекторат Росії Калниболото дістало нову назву - Катеринопіль. До кінця ХІХ століття на землях району значно розвинулися чумацький промисел, ярмарки, переробна та легка промисловість.
___Та в усі часи найбільшим багатством Катеринопільщини залишалися мудрі та працьовиті жителі. Однією з найвидатніших постатей Українського відродження став академік, член президії Всеукраїнської академії наук, політичний і громадський діяч, всесвітньо відомий літературознавець Сергій Єфремов, який народився у селі Пальчик. Під час сталінських репресій його звинуватили у створенні Спілки визволення України. Відомий світові також і уродженець села Кайтанівка Павло Филипович - поет, перекладач, літературознавець, професор, якого також було репресовано. У селищі Єрки в 1937 році народився провісник Незалежної України та її видатний діяч, лідер Народного Руху України В'ячеслав Чорновіл, посмертно удостоєний звання Героя України. Ученим світового рівня став уродженець Катеринопільщини, професор, заслужений діяч науки і техніки, член Національної спілки письменників України, лауреат Шевченківської премії, викладач Київського національного університету імені Тараса Шевченка Михайло Наєнко.
___Близько дев'яти тисяч жителів району воювали на різних фронтах Другої світової війни, а повернулося живими менше трьох тисяч. За героїзм, виявлений у роки Великої Вітчизняної війни, уродженці району Спиридон Поліщук, Михайло Цісельський, Григорій Шевченко удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Повним кавалером ордена Слави став солдат-розвідник Іван Варяниця.
___Багато праці доклали жителі району для відбудови свого краю після його звільнення від фашистської чуми. На всю країну поширився Катеринопільський вузловий метод ремонту тракторів, який демонструвався на виставках передового досвіду. А в 1956 році на річці Гнилий Тікич запрацювала Лоташівська ГЕС. За високі трудові досягнення свинарку Горпину Руренко та чабана Омеляна Снігура було удостоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
___І сьогодні жителі району зі справжньою синівською любов'ю бережуть і примножують славні традиції та духовні скарби дідів і прадідів. Катеринопільщина щедра на мудрих господарів, кмітливих умільців, талановитих митців, які звеличують Батьківщину натхненною працею.
___Зичу всій Катеринопільській громаді, кожному жителю славної Катеринопільщини міцного козацького здоров'я, здійснення всіх крилатих задумів, нових успіхів, досягнень і звершень у розбудові незалежної України, добробуту, піднесеного настрою! Хай множаться щастям кожен ваш новий день і все ваше життя, а ця гарна і змістовна книга допомагає виховувати патріотизм, берегти і примножувати чудові традиції!
Голова облдержадміністрації
О.В. Черевко
З повагою,
Голова обласної ради
В.А. Гресь

"Міста і села України"

Знаєте цікаві новини про свій регіон. Володієте інформацією про непересічні досягнення своїх земляків. Нехай про це дізнаються всі, відправте новину нашим модераторам, і вона з`явиться на порталі.
Відправити новину...Всі права захищено. Копіювання інформації з сайту без письмового дозволу адміністрації порталу заборонено.