Хто є хто. Україна політична 2009

Додаткова інформація


Презентація

Звернення до читачів


Микола Михальченко


Микола МихальченкоШАНОВНІ ДОБРОДІЇ!___Україна політична. Як багато у цьому короткому словосполученні. Це й розбудова нової незалежної держави. Це й суперечливий політичний процес з численними конфліктами, протистояннями гілок влади, регіональних еліт, лідерів різного масштабу. Це й політичні реформи, які обіцяють політики, а вони нездійснені. А чого вартий безперервний процес виборів на національному і регіональному рівнях! Можна було б продовжувати перелік рис, характеристик України політичної.
___Але зупинимося на найголовнішому. Насамперед, Україна політична - це люди, які мислять, діють або бездіять, є яскравими лідерами або "сірими кардиналами". В Україні достатньо високо політизований народ і достатньо чисельна політична еліта. Розмови про те, що в Україні немає політичної еліти, - непрофесійні розмови. У будь-якій державі є кращі люди, в тому числі й у політичній сфері. Інша справа, якість політичної еліти, яка в кожній державі формується специфічно, по-різному оцінює докорінні політичні інтереси народу і країни, по-різному працюють окремі групи еліт на державні і власні інтереси. Оцінити діяльність представників еліти, окремих політичних діячів складно. Як казав Ларошфуко, "легше пізнати людей взагалі, ніж одну людину зокрема". І він був правий. При пізнанні дій народу (розумних і не дуже) є можливість виявити тенденції, закономірності і на цій основі зробити прогноз дій. Пізнати окрему особистість, її мотиви, стимули дій - дуже важко. Тут і суспільні фактори, і сім'я, і характер людини. Тому біографічна і автобіографічна література користується великою популярністю.
___Сучасна незалежна Україна має коротку історію. Але й за цей час політичне життя країни дало яскраву галерею політичних діячів національного і регіонального масштабів. Яка їх доля? Хто залишиться у пам'яті потомків, а хто буде швидко забутий? Сьогодні важко відповісти на ці питання. Але показати Україну політичну через характеристику людей, які творять різною мірою історію країни, - благородна і складна справа. Пройдуть роки. Майбутній громадянин України буде вивчати історію свого народу не тільки за підручниками, але й через ознайомлення з біографіями людей, які були її творцями.
___Видання, яке пропонується читачу, повинно більш широко висвітлити дії окремих історичних персонажей, через окреме показати політичне загальне. Таким чином ми розкриваємо і дії лідерів країни. Як у свій час писав родоначальник сучасної політичної науки Н. Макіавеллі, "про розум правителя, у першу чергу, судять з того, яких людей він до себе наближає". Безумовно, у виданні представлені люди різних політичних орієнтацій, різних політичних доль. Одні працювали в органах політичної влади, інші - в інститутах громадянського суспільства, а треті розвивали політичну думку, розробляли закони і т. д. Життя кожного з цих людей має не тільки інформаційне, але й виховне значення. Знати політичну історію в особах - це й вчитися в історії. Маємо надію, що це видання стане ще одним джерелом знань про історію України і виховання історією.Президент
Української академії політичних наук,
член-кореспондент НАН України

ПідписМикола Михальченко

"Міста і села України"

Знаєте цікаві новини про свій регіон. Володієте інформацією про непересічні досягнення своїх земляків. Нехай про це дізнаються всі, відправте новину нашим модераторам, і вона з`явиться на порталі.
Відправити новину...Всі права захищено. Копіювання інформації з сайту без письмового дозволу адміністрації порталу заборонено.