Хто є хто на Сумщині 2008

Додаткова інформація


Презентація

Звернення до читачів


Микола Лаврик


Микола Лаврик
ДОРОГІ ДРУЗІ!___Радий зустрічі з вами, вдячними читачами чергового довідниково-бібліографічного видання, присвяченого видатним особистостям-уродженцям Слобожанського регіону, який є перлиною північно-східної частини України.
___Наша область, межуючи з древньою Чернігівською, промисловою Харківською та родючою Полтавською областями, які в 1939 році зробили свій величезний внесок у формування нинішніх кордонів Сумщини, по праву усі чарівні епітети може застосувати до себе. Бо чи можна ділити простори степів, лани родючих чорноземів, розкішні діброви, плеса повноводих Десни, Сейму, Сули, Псла, Ворскли, зважаючи тільки на формальний поділ регіонів? Можна тільки милувати око вічною природною красою та вдихати на повні груди цілюще повітря рідного краю, сповнюватися гордощів за те, що ти живеш саме на цій землі і немає нічого ріднішого, кращого, милішого серцю як твоя Сумщина.
___Тримаючи в руках цю книгу, ви уже на крок наблизилися до захопливої подорожі областю, яка подарувала Україні останнього українського кошового Петра Калнишевського, легендарного Івана Кожедуба, скульптора світової слави Івана Кавалерідзе, олімпійських чемпіонів Леоніда Жаботинського та Володимира Голубничого, музичних геніїв Дмитра Бортнянського та Миколу Березовського, світочів науки Олександра Потебню та Антона Макаренка, неперевершених ліриків Олександра Олеся та Дмитра Білоуса. Ми гордо називаємося вітчизною Президента України Віктора Ющенка.
___Історико-культурні міста-заповідники всеукраїнського значення Путивль і Глухів, яким уже далеко за тисячу років, дали світові непересічне культурне багатство і по праву мають всеєвропейське значення. Столиця Гетьманської і Лівобережної України місто Глухів та колиска видатної давньоруської пам'ятки історії "Слово о полку Ігоревім" місто Путивль і сьогодні радо зустрічають мандрівників усіх країн - їм є що показати, нам є чим пишатися.
___Знайомство з Посульськими скіфськими некрополями, найбільшим у Східній Європі курганним могильником, відвідання Мовчанського (XVI ст.) та Софроніївського (XII ст.) монастирів, Глинської пустині, поля знаменитої Конотопської битви, заповідника "Михайлівська цілина", Деснянсько-Старогутського національного природного парку, Тростянецької пам'ятки архітектури XVIII ст. амфітеатру "Круглий двір", Роменського Іллінського ярмарку, відомого з ХVІІ ст., можливість побачити одне з природних чудес нашої країни - "кролевецьку яблуню-колонію" не залишать байдужими найприскіпливіших і найдопитливіших цінителів неповторного прекрасного. Це ті перлини, які переважно не мають аналогів в Україні, які з любов'ю оберігаються поколіннями уродженців нашого краю і які гостинно чекають на відвідувачів у будь-яку пору.
___Багатогалузевий комплекс промисловості області забезпечує третину зайнятих в економіці області людей. Провідними з виробництва продукції є галузі машинобудування і металообробка, паливна, харчова, хімічна та нафтохімічна. Результати реалізації інвестиційних проектів мають велике значення для розвитку як економічних, так і соціальних процесів у регіоні.
___Агропромисловий комплекс Сумщини - надзвичайно важлива ланка, що значною мірою визначає її соціально-економічний стан, перспективи подальшого розвитку, забезпечує потреби регіону в продуктах харчування та робить великий внесок у продовольчу безпеку держави. Сільське господарство Сумщини спеціалізується в рослинництві на вирощуванні зернових і технічних культур, а за природно-кліматичними умовами вирощування льону, картоплі, конопель наш регіон є одним із найсприятливіших в Україні.
___Невтомні працьовиті мешканці нашого краю - це той капітал, який рухає процес розвитку в області усіх сфер діяльності. Як писав поет Микола Гриценко: "Ми - діти Слобожанщини, Полісся і Гетьманщини, серця у нас гарячі і душі молоді. Ми край наш возвеличимо і славу наших пращурів примножимо в труді!". Кожна особа, представлена у цій книзі, заслуговує великої пошани і щирої вдячності за те, що своєю щоденною невтомною працею створює позитивний імідж області, піклується про зростання добробуту населення, несе на своїх плечах почесну місію доброчинності.
___Вірю, що, перегортаючи сторінки цього видання, дивлячись у світлі обличчя наших видатних земляків, кожен зрозуміє просту істину життя: доки живуть і працюють такі люди, доки б'ються в унісон їх серця, сповнені любові до Сумщини, до України, доти не існуватиме ніяких серйозних перешкод на шляху побудови прекрасного, щасливого, соціально справедливого майбутнього!З повагою,
тимчасово виконуючий обов'язки голови
Сумської обласної державної адміністрації

ПідписМикола Лаврик

"Міста і села України"

Знаєте цікаві новини про свій регіон. Володієте інформацією про непересічні досягнення своїх земляків. Нехай про це дізнаються всі, відправте новину нашим модераторам, і вона з`явиться на порталі.
Відправити новину...Всі права захищено. Копіювання інформації з сайту без письмового дозволу адміністрації порталу заборонено.