Хто є хто на Чернігівщині. Видатні земляки 2006

Звернення до читачів


Микола Лаврик


 ШАНОВНІ ЧИТАЧІ!

___На стику кордонів України, Росії та Білорусі розкинулася благословенна Чернігівська земля.
___З першої половини ХІІІ до середини ХІV століття колись могутнє князівство, що сягало своїми землями від Дніпра до верхів'я Дону, було спустошене і розграбоване татаро-монгольськими ордами. У середині ХІV століття, скориставшись феодальними дробленнями, литовські феодали встановили своє панування над краєм. Потім - боротьба проти наполеонівських загарбників та активна участь у національно-визвольній боротьбі 1917-1921 рр.
___У роки Великої Вітчизняної війни Чернігівщина зазнала величезних втрат: майже 128 тис. чоловіків, жінок, дітей було спалено живцем, знищено 32 тис. житлових будинків, але змогла піднятися з руїн і відродитися.
___Сьогодні область має індустріально-аграрну структуру господарства. Пріоритетними у галузевій структурі є харчова, паливна, машинобудівна, металообробна, деревообробна, целюлозно-паперова і легка промисловість. Помітну роль відіграють електроенергетика, хімічна та нафтохімічна промисловість.
___Надра нашого краю багаті корисними копалинами: покладами нафти високого ґатунку, природного газу, великі площі займають торфовища, поклади крейди, промислове значення мають запаси фосфоритів, вапна, каоліну, мергелю, кам'яної солі, різноманітних глин, кварцових пісків. Є прекрасні термальні води, джерела мінеральних вод, найбільші у світі запаси бішофіту. Ще одне багатство - ліси - займають понад 690 тис. га.
___Поступово розширюється сфера малого бізнесу, географія зовнішньоекономічних зв'язків. Підприємства й організації області поставляють продукцію у понад 60 країн світу.
___На Чернігівщині зосереджений значний туристичний потенціал. Сприятливі кліматичні умови, різноманітна флора і фауна, наявність понад 600 природних заповідних об'єктів роблять територію області привабливою для відпочинку.
Чернігівщина - чудовий край, регіон з неабияким економічним потенціалом, надзвичайно привабливий для інвесторів, цікавий для туристів.
___Сподіваюся, що вихід у світ третього випуску книги "Хто є хто на Чернігівщині. Видатні земляки" сприятиме не тільки знайомству з людьми, які своєю самовідданою працею збагачують регіон та країну в цілому, а й розширенню ділових контактів.


___Завітайте на Чернігівщину, неповторну красу якій надає напрочуд гармонійне поєднання
___витворів стародавніх зодчих з навколишніми мальовничими краєвидами.

З повагою,
голова Чернігівської обласної
державної адміністрації

  Микола Лаврик

Звернення до читачів


Василь Ковальов


 ШАНОВНІ ЧИТАЧІ!

___Для кожного з нас найближчим серцю куточком завжди була й залишиться рідна батьківська земля - та, що народила, виростила, вивела на велику життєву дорогу. Такою для сотень тисяч наших земляків є прекрасний поліський край. З чаруючою природою, із золотоколосими хлібними ланами, із сотнями блакитноводих рік і мальовничих озер, із запашними луками та заплавами, із зелено-чолими безкрайніми лісами і солов'їними дібровами, із щедрими душею, люблячими працю і пісню людьми...
___Усе це наш рідний Чернігівський край, що веде свій родовід з періоду пізнього палеоліту, з часів древнього Сіверського князівства, край, оспіваний віщим Бояном, омитий швидкоплинними водами зачарованої Десни... Це наша мала батьківщина, що розкинулася майже на 32 тисячах квадратних кілометрів, межуючи "пліч-о-пліч" з братніми Росією та Білоруссю.
___Займаючи друге місце по території після Одеської області, Чернігівщина поділена на 22 райони, в межах яких розміщені землі 569 територіальних громад: 525 сільських, 29 селищних та 15 міських рад.
___Разом з обласною та 22 районними радами до вже згаданих органів місцевого самоврядування в березні 2003 року було обрано 10726 депутатів, на плечах яких лежить велика відповідальність за прийняття рішень щодо соціально-економічного розвитку нашого краю.
___Сьогодні в обласній раді 73 народних обранці, більшість з яких обіймають відповідальні керівні посади, мають вищу економічну, інженерно-технічну, медичну та іншу освіту. Серед депутатів - 32 члени політичних партій, 14 працівників охорони здоров'я, стільки ж представників сільськогосподарського комплексу, 11 працівників промисловості, будівництва, транспорту та зв'язку, представників інших спеціальностей. Усе це велика інтелектуальна сила, яка вирішує багато важливих питань повсякденного життя нашої області.
___Чимало депутатів обласної ради і представників депутатського корпусу краю представлено і в цьому новому виданні. Сподіваюсь, що книга викличе великий інтерес у якнайширшого загалу ділових людей не лише Придесення, а й усієї України, посприяє налагодженню добрих стосунків між нашим краєм та іншими регіонами.

___Ласкаво просимо на нашу гостинну, древню і юну Чернігово-Сіверську землю!
З повагою,
голова Чернігівської
обласної ради

  Василь Ковальов

"Міста і села України"

Знаєте цікаві новини про свій регіон. Володієте інформацією про непересічні досягнення своїх земляків. Нехай про це дізнаються всі, відправте новину нашим модераторам, і вона з`явиться на порталі.
Відправити новину...Всі права захищено. Копіювання інформації з сайту без письмового дозволу адміністрації порталу заборонено.