Ічнянщина - край слави, праці, хліба і краси 2009

Звернення до читачів


О.В. Сенчик


О.В. СенчикДорогі друзі!

___Відвідайте Ічнянщину і Ви назавжди в неї закохаєтесь, як це сталося у свій час з українським Кобзарем Т.Г. Шевченком, з російськими художниками І. Репіним та О. Агіним, композитором М.І. Глінкою, співаком С.С. Гулаком-Артемовським та багатьма іншими.  Кращого куточка  не тільки у Чернігівській області, а й у всій Україні немає!
___Чудові пейзажні краєвиди Тростянецького дендрологічного парку чи не найкращі у Європі за своєю художньою цінністю.   
___Зберігся і розбудовується унікальний історико-культурний комплекс - Качанівський палац, якому минуло 250 років. На сьогодні він є єдиною серед українських дворянських садиб, що залишило нам у спадок ХVІІІ століття разом з величною архітектурою та парком лісових і садових насаджень екзотичних дерев з різних куточків світу.
___Унікальність природи нашого краю визнана й тим, що близько 10 тисяч га площ району ввійшли до Ічнянського національного природного парку.   
___Проте, головним багатством Ічнянщини були і є її працьовиті, талановиті та героїчні  люди, які своїми мозолястими руками сотні років будували і розбудовували свій край, прославили його подвигами і творіннями, увічнивши цим своє ім'я і свою малу батьківщину.
___Це скульптор зі світовим ім'ям Іван Мартос, який прославив себе та Ічню пам'ятником Мініну і Пожарському в Москві, дванадцять Героїв Радянського Союзу, шість Героїв Соціалістичної Праці, поет Василь Чумак та письменник Степан Васильченка (Панасенко), відомий композитор Левко Ревуцький, майстер різьби по дереву Антон Штепа, народний артист України, лауреат Шевченківської премії Валерій Буймистер, сучасний талановитий художник Юрій Борщ та багато, багато інших.
___Ічнянська земля стала також колискою останнього гетьмана України - Павла Скоропадського, дід якого Іван Скоропадський є творцем прекрасного і дивовижного за своєю красою Тростянецького дендрологічного парку, художників Миколи Ге, Василя Штернберга, Петра Басанця, одне з полотен якого - "Україна духовна" і сьогодні експонується в Києві у Маріїнському палаці.
___У районі успішно діють 5 промислових підприємств та 23 сільськогосподарських, подальшого розвитку набуває сфера малого бізнесу, торговельна діяльність, будуються дороги, ремонтуються і реконструюються школи, лікарні, будинки культури, дитячі садочки.
___На сьогодні наш край активно живе, працює і розвивається.
___Ми впевнені - побувавши на нашій землі, Ви зустрінете тут добрих друзів, залишите у своїх серцях найкращі враження, полюбите назавжди цю благословенну часточку незалежної Української держави, яку звуть Ічнянщиною!


З повагою
голова Ічнянської
районної ради

ПідписО.В. Сенчик

Звернення до читачів


В.В. Семенець


В.В. СеменецьДорогі друзі!

___Серед південних районів Чернінівщини самобутньою перлиною, з великою історичною та культурною спадщиною, чудовими природними ландшафтами та мальовничими селами серед лісів, водних плес та хлібних ланів, вирізняється Ічнянський район.
___Ічнянщина в минулому - це  героїчний козачий край, край ремісників, гончарів, хліборобів та меценатів, які залишили по собі славних нащадків, витвори своїх рук і творчу спадщину на добру пам'ять.
___На сьогодні район має промислово-аграрну структуру господарства та посідає одне з перших місць в області з виробництва промислової і особливо - сільськогосподарської продукції. Наш край інвестиційно привабливий: маємо найбільше у світі Ново-Подільське родовище бішофіту зі значними, понад 2 млрд куб. метрів, запасами цього унікального за своїм складом і властивостями мінералу, щодо видобутку і переробки якого успішно розпочато реалізацію інвестиційного проекту. Багатий район також на нафту, газ, геотермальні та мінеральні води.
___Промисловість базується на переробних підприємствах - ВАТ "Ічнянський завод сухого молока та масла", ВАТ "Парафіївський цукровий завод", ВАТ "Ічнянський молочноконсервний комбінат", державне підприємство "Ічнянський спиртовий завод. Продукція ічнянських промислових підприємств сертифікована, відповідає міжнародним стандартам та експортується до Німеччини, Великобританії, Ізраїлю, Латвії, Литви, Молдови, Грузії, Вірменії, Таджикистану та інших країн. Досить успішно розвивається значна частина сільськогосподарських підприємств, серед яких: ЗАТФ "Нива плюс", ПСП "Фортуна", СТОВ "Інтер", ЗАТ "Кремінь.
___Одним із важливих напрямів політики райдержадміністрації в галузі розвитку сільськогосподарського виробництва є створення умов для формування ефективних великотоварних виробничих об'єднань за інвестиційної підтримки місцевих промислових підприємств. За останні роки прикладом такої співпраці є діяльність ЗАТ "Кремінь" у смт Парафіївка, ЗАТ "Агрофірма "Надія" у с. Ольшана, ЗАТ "Нива-плюс" у с. Іваниця, СТОВ "Крупичпільське" у с. Крупичполе, ПСП "Фортуна" у селах Южне та Бережівка, тощо. З цією метою промисловці вкладають власні кошти та залучені іноземні інвестиції у будівництво сучасних молочнотоварних ферм з автоматизованими доїльними залами.
___Щороку в районі розширюється сфера діяльності малого та середнього бізнесу, розвивається туризм та його інфраструктура. Якщо до цього додати чудові природні ландшафти Ічнянщини, свіже повітря, натуральні екологічно чисті продукти та гостинність, якою славляться ічнянці, то це стане гарною передумовами для нашої співпраці.
___Тож щиро запрошую на гостину!З повагою
голова Ічнянської районної
державної адміністрації

ПідписВ.В. Семенець

"Міста і села України"

Знаєте цікаві новини про свій регіон. Володієте інформацією про непересічні досягнення своїх земляків. Нехай про це дізнаються всі, відправте новину нашим модераторам, і вона з`явиться на порталі.
Відправити новину...Всі права захищено. Копіювання інформації з сайту без письмового дозволу адміністрації порталу заборонено.