Новітня історія України: Імена. Звершення. Творчість. Міста і села України - Запоріжжя 2008

Звернення до читачів


Олександр Нефьодов


Олександр НефьодовШАНОВНІ ПАНІ ТА ПАНОВЕ!


___Пропонуємо до вашої уваги видання "Новітня історія України: імена, звершення, творчість Запоріжжя", яке презентує наш чудовий запорізький край, відомий історичними і культурними традиціями, інтелектуальним і кадровим потенціалом, розповідає про наших працьовитих і талановитих людей, які є найбільшим багатством та гордістю Запорізької області.
___Славетна історія запорізького краю насичена подіями, визначальними для всього народу України. Саме тут на легендарній Хортиці народилася вільна козацька республіка, яка відстоювала честь та незалежність України. Тут не можна не перейнятися духом нестримного Дніпра-Славути, солодким повітрям козацької вольниці. Ця земля народжувала героїв, чиї подвиги оспівувалися у піснях і легендах.
___Запоріжжя завжди було в центрі історичних подій, споконвіку стоячи на легендарному шляху з "варяг в греки", що мало велике значення для формування справжнього інтернаціоналізму, навчило гостинності та відкритості серця.
___Запорізька область традиційно вважається одним із найпотужніших центрів вітчизняної промисловості, розвинутим індустріально-аграрним регіоном. У державі та далеко за її межами відомі наші великі підприємства, їх високоякісна продукція та могутній потенціал. Ми пишаємося нашими сучасними виробничими, науковими, культурними, спортивними досягненнями. Це - наша слава і гордість!
___Добре відомо й те, що обласний центр - місто Запоріжжя - є своєрідним серцем України, де історія поєднується із сучасністю. Сьогодні це затишне, гарно впорядковане місто, де комфортно живуть талановиті і працьовиті люди, і все це - завдяки наполегливій праці кожного запоріжця.
___Запорізький край - регіон з невичерпним людським, економічним і науковим потенціалом. Це надає впевненості, що область і надалі упевнено крокуватиме в авангарді розбудови усіх сфер життя незалежної України.Голова Запорізької
обласної ради

ПідписОлександр Нефьодов

Звернення до читачів


Євген Карташов


Євген КарташовШАНОВНІ ЧИТАЧІ, ДРУЗІ!


___Я вже давно помітив, що запорізькій землі притаманні якісь магнетичні властивості. В які б віддалені куточки світу тебе не закидала доля, ти неодмінно прагнеш повернутися до рідного краю. І того, кому пощастило хоча б раз побувати на Запоріжжі, теж буде тягнути сюди знов і знов.
___Напевно, праві й ті лірики, які називають наш регіон енергетичним серцем України. Взяти хоча б унікальне географічне положення області на легендарному шляху "з варяг у греки", на перехресті стародавніх торговельних шляхів. Саме тут, на Запорозькій Січі, формувалася найпотужніша і незборима сила - дух нації, закладався фундамент майбутньої української державності, праобразом якої була вільна "козацька республіка", формувався національний характер зі щирою любов'ю до Батьківщини, мужністю, почуттям гідності та справедливості. Саме досвід пращурів для нас є невичерпною скарбницею, щедрим джерелом натхнення.
___Ми пишаємося своєю історією, і, пам'ятаючи її уроки, зобов'язані зробити прекрасними наступні роки, наше майбутнє. За своїм індустріальним потенціалом наша область входить до трійки найрозвинутіших регіонів України, а місто Запоріжжя, народжене Дніпрогесом, переживає справжнє відродження. Його візитною карткою по праву можна вважати не лише Дніпрогес, Хортицю, а й центральний проспект обласного центру - найдовший проспект у Європі. Після капітальної реконструкції (2004-2008 роки) головна вулиця стала справжньої окрасою міста. На знак щирої вдячності запоріжців героям-чорнобильцям на площі Маяковського збудовано унікальний Фонтан Життя зі скульптурними композиціями; справжнім подарунком футбольній громаді став новий центральний стадіон "Арена-Славутич" на 14 тисяч місць; встановлений пам'ятний знак на честь 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні; повністю відновлений парк імені Климова; завершується освітлення міських вулиць; набирає темпи будівництво житла.
___Нова стратегія розвитку Запоріжжя передбачає залучення капіталовкладень у транспортні мережі міста. Ми будуємо нові дороги, ведемо будівництво автотранспортної магістралі через Дніпро, що відкриє нову перспективу розвитку міста в екологічно чистих районах на Правому березі.
___Міська влада бачить Запоріжжя містом сталого економічного зростання з розвинутим металургійним комплексом, машинобудівною галуззю і, що не менш важливо, сучасним туристичним центром, де шанують духовні цінності, бережуть традиції гостинності, які споконвіку панували на запорізькій землі.
___Визначена нами стратегія поступового наближення до європейських стандартів життя забезпечує сталий розвиток обласного центру, політичну стабільність, формує високий авторитет міста в Україні.Міський голова Запоріжжя
ПідписЄвген Карташов

"Міста і села України"

Знаєте цікаві новини про свій регіон. Володієте інформацією про непересічні досягнення своїх земляків. Нехай про це дізнаються всі, відправте новину нашим модераторам, і вона з`явиться на порталі.
Відправити новину...Всі права захищено. Копіювання інформації з сайту без письмового дозволу адміністрації порталу заборонено.