Мости дружби. Україна - Туреччина 2006

Звернення до читачів


ВІКТОР ЮЩЕНКО


 ДОРОГІ ДРУЗІ!

___Українсько-турецька співпраця має широкі горизонти. Сповідуючи європейські цінності, наші країни розвиваються в одному напрямку. Ми спільно переходимо на нові ринкові умови праці, відкриту економіку, тісніші торговельні зв'язки з Європейським Союзом. Це потужний сигнал для подальшого поглиблення партнерства.
___Переконаний: через Чорне море вже давно прокладений міст дружби. Свідченням цьому є високий рівень нашої співпраці. Турецька гостинна земля щороку приймає сотні українських туристів. На український ринок приходять великі турецькі інвестиції в будівництво, зв'язок, автомобілебудування. Спільною відповідальністю України і Туреччини є розвиток Чорноморського басейну.
___Туреччина є і буде одним із ключових партнерів для України. За останні роки обсяг торгівлі між країнами збільшився майже в 25 разів. Сьогодні Туреччина - шоста серед країн-партнерів за рівнем товарообігу. Темпи діалогу між країнами розвиваються лише по висхідній. Я вдячний усім, хто робить внесок у цю благородну справу.
___Нинішні здобутки не повинні стати межею наших можливостей. Новий потужний імпульс українсько-турецькій співпраці мають дати проекти у сферах високих технологій, енергетики, туризму. Переконаний: і український, і турецький бізнес готовий до нової, цікавої роботи. Адже вкладати гроші в Україну - вигідно, безпечно і перспективно.


ВІРЮ В ДОБРЕ МАЙБУТНЄ НАШОЇ СПІВПРАЦІ.
 
ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ
  ВІКТОР ЮЩЕНКО

Звернення до читачів


ОЛЕКСАНДР МІЩЕНКО


 ШАНОВНІ ЧИТАЧІ, ДОРОГІ ДРУЗІ!

___Дозвольте, перш за все, висловити вдячність за Вашу цікавість до цього видання, яке мальовничо розповідає про двосторонні зв'язки двох братерських Причорноморських держав.
___Автори намагалися зібрати в книзі необхідні дані, які стисло, але інформативно повідомляють про українсько-турецькі відносини - від політичної складової до співпраці представників ділових кіл України і Туреччини.
Безумовно, крім спільного моря, нас єднає багато інших чинників, наприклад, збіг пріоритетів зовнішньої політики, у першу чергу, щодо інтеграції до Євросоюзу. Переконаний, що в поняття братерських відносин обидві держави вкладають спільну підтримку на зовнішньополітичній арені, розуміння важливості подальшого розвитку двостороннього співробітництва, неприпустимість дій, які тим чи іншим чином змогли б негативно відобразитися на плідній співпраці.
___Хочу з приємністю зазначити, що між нашими країнами відсутні будь-які серйозні політичні проблеми. Нині спостерігається зростання активності політичного діалогу на найвищому рівні, що позитивно відображається, в тому числі, і на поглибленні торговельно-економічної співпраці між Україною і Туреччиною, рівень якої вже сягнув за 3 млрд дол. США. Наші країни мають реальні перспективи активізації взаємовигідної співпраці також в аерокосмічній, військово- та науково-технічній, агропромисловій, транспортній галузях, а також у сфері туризму, спорту і культури в цілому.
___Не секрет, що головною рушійною силою двосторонньої співпраці є історичні зв'язки двох народів, адже будь-яка політика робиться саме на користь народів. Тому ми маємо стати ще ближче один до одного, відкрити нові обрії у відносинах України і Туреччини, тримати частину тепла у своїх серцях, якою завжди готові поділитися з людиною із сусідньої держави. Давайте згадаємо, що під час Помаранчевої революції на Київському Майдані серед безлічі прапорів були й червоно-білі стяги Туреччини - це були друзі, які не залишилися осторонь проблем українських громадян. Повірте, що таке почуття один до одного не в змозі змінити навіть час.
___Сподіваємося, що видання, яке Ви тримаєте в руках, буде корисним та відкриє нові сторінки в пізнанні українсько-турецьких відносин.
___Ласкаво просимо!
НАДЗВИЧАЙНИЙ І ПОВНОВАЖНИЙ
ПОСОЛ УКРАЇНИ
В ТУРЕЦЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ

  ОЛЕКСАНДР МІЩЕНКО

Звернення до читачів


МЕЛІХ ГЬОКЧЕК


 ДОРОГІ ЧИТАЧІ!

___У 1996 році під час проведення "круглого столу" країн Чорноморського регіону я відвідав Київ, який називають "матір'ю міст руських", і був зачарований багатством його історичних пам'яток, церквами із золотими банями, що потопали у великій кількості зелені. Я відчував і відчуваю гордість, що це місто з надзвичайно привітними людьми є побратимом нашого міста - Анкари, і хочу передати найщиріші вітання прекрасним людям, мешканцям Києва.
Економічні, культурні та дружні стосунки між Туреччиною та Україною, що є країнами Чорноморського регіону, - на найвищому рівні, і офіційний візит Президента України - шановного пана Ющенка до Туреччини є підтвердженням добросусідських відносин.
___Україна і Туреччина, народи, що живуть на території цих країн, з давніх-давен мали дружні та теплі стосунки, а підписання протоколу про побратимство між Анкарою та Києвом є лише свідченням бажання продовжити братерські взаємовідносини. У рамках підписаного протоколу між нашими містами у результаті дружньої співпраці планується проведення конференцій між делегаціями Києва та Анкари. Муніципалітет міста Анкари у 2000 році провів І Установчу конференцію єдності Чорноморських столиць в Анкарі, у 2003 році в Анкарі була проведена конференція міст-побратимів, у квітні 2005 року в Анкарі відбулася конференція столиць-учасниць процесу розширення Європейського Союзу для країн - претендентів на вступ до ЄС, у якій узяла активну участь делегація муніципалітету міста Києва. А ще у 2003 році на фестиваль столиць Чорноморського регіону до Анкари з Києва приїхали відомі в Україні фольклорні колективи та групи. Крім того, у травні 2005 року делегація Києва з офіційним візитом відвідала муніципалітет міста Анкари з метою поділитися досвідом і зробити крок до взаємної співпраці.
___Приємно зазначити, що у відповідь на створення в Анкарі проспекту України, згідно з рішенням мерії міста Києва, у 2004 році одну із чудових площ Києва було названо площею Анкари, де встановлено пам'ятник з емблемою муніципалітету столиці Туреччини. Та для того, аби більше людей дізнавалося, що цей пам'ятник є символом дружби двох країн, слід проводити спільні заходи, які б відображали культуру обох держав.
___Щороку на День Києва, який святкується в останні вихідні травня, на запрошення мера Києва з Анкари постійно приїжджають офіційні делегації. Під час відвідин Києва наші делегації не лише знайомляться з культурним багатством цього міста та його стрімким розвитком, але й зустрічаються зі своїми колегами, бізнесменами міста, що є великим внеском у розвиток економічних, політичних і культурних зв'язків двох країн. Прекрасні стосунки між Україною і Туреччиною, а також гармонійна співпраця між нашими столицями є величезним внеском у справу миру та спокою, у розвиток добробуту країн Чорноморського басейну.
___Я впевнений, що наступними роками буду проводити в Анкарі Дні Києва, а в Києві - Дні Анкари, що стане ще одним кроком до поглиблення нашої співпраці. Таким чином, ми шляхом обміну досвідом та інформацією між нашими офіційними делегаціями, завдяки розвитку безпосередніх торговельних і комерційних зв'язків між нашими бізнесменами, а також шляхом вивчення наших культурних та історичних пам'яток, передачі здобутих знань нашим народам, шляхом зміцнення миру та дружби, поглиблення туристичної співпраці створимо гідні умови для досягнення взаємовигідних двосторонніх стосунків. Мерія Києва завжди підтримує турецьких бізнесменів, які вкладають інвестиції в Україні, цікавиться всіма проблемами та пропозиціями Посольства Туреччини в Києві.
___В економічному розвитку України і Туреччини, які, з одного боку, прагнуть вступити до Європейського Союзу, а з іншого - відкривають двері в Азію, у наступні роки будуть зацікавлені обидві сторони з метою створення потужної бази для економіки своїх країн. Ми, мери міст-побратимів, представляючи столиці двох великих держав, віримо, що зможемо забезпечити взаємовигідну співпрацю двох народів, покращити рівень наших міждержавних взаємин.
___Я бажаю всьому українському народу, і, перш за все, мешканцям Києва, постійного розвитку, добробуту, успіхів, розвитку добросусідських двосторонніх стосунків, що спираються на регіональні покращення, взаємний інтерес та прагнення до глобального миру.
___Також я хочу подякувати всім учасникам видання "Туреччина - Україна" серії "Мости дружби" за створення такої корисної для двох країн праці.
З глибокою повагою та любов'ю
МЕР МІСТА АНКАРА

 МЕЛІХ ГЬОКЧЕК

Звернення до читачів


ВІКТОР ЯНОВСЬКИЙ


 ШАНОВНІ КОЛЕГИ І ДРУЗІ!

___Щиро вітаю з виходом у світ дуже актуального і корисного видання, яке є своєрідним компасом у морі сучасного політичного, культурного, ділового життя обох країн. Наші народи пов'язують не тільки давні узи братерства і дружби. Багатовікові традиції взаємовигідної торгівлі, співробітництва, коопераційних зв'язків між підприємцями України і Туреччини - невід'ємна частина спільної історії та сьогодення.
___У нових соціально-економічних умовах обидві країни прагнуть гармонійно ввійти у світовий господарський простір, освоюють і нарощують виробництво сучасної продукції, будують відносини на рівноправній партнерській основі. Дедалі більше українських підприємств стають відомими на зовнішніх ринках, зокрема, і на турецькому.
___Торгово-промислова палата України завжди приділяла і приділяє велику увагу зміцненню нашої двосторонньої торгівлі, покращенню її показників, розширенню товарної номенклатури. Переконливе свідчення тому - діяльність Українсько-Турецької ділової ради, співзасновником якої є Палата. За останні дванадцять років, з часу створення ради, зроблено чимало для розвитку наших добросусідських відносин. Президентами України і Туреччини, законодавчими органами і урядами обох країн закладені міцні підвалини наших політичних та економічних зв'язків, поступово створюються умови й усуваються перешкоди для діяльності підприємств, які завжди були і залишаються генераторами економічного прогресу.
___Договір про дружбу і співробітництво, Угода про сприяння і взаємний захист інвестицій, Угода про уникнення подвійного оподаткування й попередження ухилень від сплати податків на доходи та майно, інші документи становлять правову базу наших зовнішньоекономічних зв'язків. Також укладено Угоду про торговельно-економічне співробітництво, яка передбачає надання режиму найбільшого сприяння. Оподаткування товарів при розмитненні відбувається із застосуванням пільгових ставок ввізного мита.
___Після здобуття Україною незалежності Турецька Республіка стала одним із провідних і надійних наших партнерів. Свідченням динамічного росту українсько-турецького торговельно-економічного співробітництва є постійне нарощування товарообігу. Сьогодні Туреччина входить до першої десятки основних торговельних партнерів України. За статистичними даними турецької сторони, на Україну припадає 1,5% загального обсягу товарообігу цієї країни. За обсягами прямих інвестицій в економіку України Туреччина посідає 20-те місце.
___Усе це свідчить, з одного боку, про стабільність наших зовнішньоекономічних відносин, з другого - про необхідність подальшого нарощування обсягів товарообігу та інвестицій, чому, зокрема, має сприяти Українсько-Турецька ділова рада. Нею вже вжито ряд заходів, спрямованих на активізацію співробітництва у паливно-енергетичному та агропромисловому комплексах, будівництві, виробництві товарів широкого вжитку, транспортній і туристичній сферах. Розглядаються можливості збільшення обсягів експорту-імпорту продукції металургійної та хімічної промисловості, конкретизуються інші форми співпраці. У засіданнях Ділової ради неодноразово брали участь президенти і прем'єр-міністри обох країн.
___Діяльність ради дозволила знайти партнерів та укласти нові перспективні контракти багатьом українським і турецьким підприємствам, серед яких варто згадати компанії "АвтоКрАЗ", Костянтинівський хімічний завод, акціонерні товариства "Сумихімпром", "Азот", "Стальканат", "Сілур", "Укрінтеренерго", фірми "Кент", "Екмасан", "Яшар", "Ефес", "Есен-Пластік", "Коч" та інші. На одній з останніх зустрічей в Анкарі українська сторона презентувала уряду і діловій громадськості Туреччини новий літак "Ан-140", який міг би обслуговувати пряму авіалінію між двома столицями; внесла пропозицію щодо введення в дію поромної переправи Севастополь - Самсун або Севастополь - Зонгулдак і створення українсько-турецького спільного підприємства за участю компанії "Південрефтрансфлот" та щодо участі українських компаній у будівництві коксової батареї на Іскандерунському металургійному комбінаті. Зі свого боку турецькі бізнесмени висловили зацікавленість у продовженні поставок з України феросиліціуму, коксу, участі у модернізації "Азовсталі" для випуску слябів тощо.
Попри динамічний розвиток українсько-турецьких ділових зв'язків залишається ще чимало проблем, які вимагають негайного вирішення, зокрема, незбалансованість торгівлі. Серед найближчих завдань - реалізація масштабних спільних проектів; максимальна диверсифікація нашого зовнішньоекономічного співробітництва, що призведе до зростання обсягів товарообігу; зміна структури українського експорту, в якому поки що переважає сировина і напівфабрикати; поглиблення співробітництва у сфері будівництва і реконструкції промислових та енергетичних об'єктів, високих технологій, у судно-, авіа- та машинобудуванні, хімічній і нафтовій промисловості, транспортній сфері, а також збільшення турецьких інвестицій в економіку України.
___Впевнений, що видання, яке Ви тримаєте в руках, стане добрим помічником для широкого кола учасників зовнішньоекономічної діяльності.
___Бажаю успіхів, здоров'я, здійснення намічених планів.

ПЕРШИЙ ВІЦЕ-ПРЕЗИДЕНТ ТПП УКРАЇНИ,
СПІВГОЛОВА УКРАЇНСЬКО-ТУРЕЦЬКОЇ ДІЛОВОЇ РАДИ

  ВІКТОР ЯНОВСЬКИЙ

"Міста і села України"

Знаєте цікаві новини про свій регіон. Володієте інформацією про непересічні досягнення своїх земляків. Нехай про це дізнаються всі, відправте новину нашим модераторам, і вона з`явиться на порталі.
Відправити новину...Всі права захищено. Копіювання інформації з сайту без письмового дозволу адміністрації порталу заборонено.