Агропромисловий комплекс

Додаткова інформація


 

Круглий стіл на тему: «Запровадження ринку землі з 1 січня 2013 року: виклики та загрози»

 

Сьогодні, «07» червня 2012 року в приміщенні Укрінформу відбувся круглий стіл на тему: «Запровадження ринку землі з 1 січня 2013 року: виклики та загрози».

 

У засіданні круглого столу взяли участь:

 

Дмитро Воронін – Голова Партії відродження села;

 Микола Миркевич - Голова асоціації фермерів і приватних землевласників України;

 Іван Томич – Голова союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України.

 Володимир Гуменюк – Голова ГО «Всеукраїнське обєднання ветеранів»;

 Павло Жовніренко – лідер ГО «Центр стратегічних досліджень».

 

            Виступаючи на круглому столі Дмитро Воронін зазначив,що:

«Головною метою ПВС є формування в Україні класу вітчизняних ефективних сільгоспвиробників та створення сприятливих умов для успішного господарювання на підставі приватної власності на землю та засоби виробництва. Тому, ми підтримуємо положення, що селянин є власником землі,  і, як власник, може розпоряджатися нею на свій розсуд. Тому питання про ринок землі актуальний, бо безстрокового продовження мораторію бути не може.

            Але, чи готові ми до ринку землі з 01 січня 2012 року?

            Однозначна відповідь – НІ.

            На сьогодні за введення ринку землі сільгосппризначення виступають лише 6% опитаних. Владі абсолютно байдуже, що майже 80% українських селян проти продажу землі не тільки іноземцям, а й своїм латифундистам.

Провладно-олігархічний бізнес проштовхне ринок землі з 01 січня 2013 року для можливості збагачення невеликої кучки людей, бо великому загалу селян, приватних підприємців, які працюють на селі, фермерам купити ті землі, які вони обробляють, буде неможливо.

            Для вводу в дію ринку землі як одного з пунктів земельної реформи передусім потрібно розробити та прийняти низку законів. По урядовому законопроекту продаж земель сільгосппризначення буде займатися Державне земельне агентство. Але цей орган веде кадастр, моніторинг земель, землеустрій, експертизу документації. Якщо вони ще виступлять і операторами ринку, то це призведе до безконтрольності.

            Держкомзем не розробив, як того вимагає закон, ні загальнодержавної програми використання і охорони земель, ні державної програми розвитку земельних відносин, ні програми розмежування державної та комунальної власності, інвентаризації земель.

Це свідчить про недостатній рівень кваліфікації працівників центрального апарату агентства.

            Запроваджений законопроект передбачає проведення земельних торгів на умовах аукціонів. На практиці це призведе до того, що у існуючих фермерських господарств просто відберуть орендовану землю, оскільки фермери не зможуть на рівних конкурувати з агрохолдингами при оформленні права на землю. Передусім, через фінансові проблеми. Законопроектом не передбачено захисту фермерських господарств.

            Перед вводом ринку землі треба чітко визначитись з формою господарювання на землі (колгоспи, агрохолдинги, особисті селянські господарства, фермерські господарства).

            На нашу думку основу господарювання на землі повинні скласти фермерські господарства, особисті селянські господарства і обслуговуюча кооперація, які безпосередньо пов`язані з селом, зацікавлені в родючості грунтів і юридично пов`язані з громадою в податках.

По факту на сьогодні ми маємо безжалісне використання грунтів агрохолдингами, перевищення вмісту хімії і, як наслідок, перетворення родючої землі на пустощі і солончаки.

            Чиновникам, які стежать за використанням грунтів, треба побачити, що десятками тонн вивозяться чорноземи з полів. Поля перетворюються в канави, а машини з чорноземами без документів стоять на кожній трасі.

При таких підходах через 10-15 років ніде буде садити пшеницю.

            Щороку втрати України від зниження родючості грунтів, вимивання гумусу, ерозії сягає 10 млрд. доларів – сума більша, ніж та, яку ми платимо щороку за російський газ. Але, якщо про ціну на газ ми говоримо щоденно на всіх телеканалах, починаючи від Шустера й Кісільова та закінчуючи Свободою слова, то про втрати 10 млрд. через безглузде господарювання на землі – мовчок.

            Тому, я ще раз повторюю, аграрна реформа і, як один з її елементів, ринок землі вводити треба. Але не з 01 січня 2013 року, а після того, коли будуть створені умови і рівні можливості для всіх учасників.

Єдиний цивілізований шлях – це прозорий, зрозумілий, регульований ринок землі».

 

Прес-служба ПВС

 

Прес-конференція президента Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України Івана Томича про запровадження ринку землі в Україні

 

 

 


Презентація





"Міста і села України"

Знаєте цікаві новини про свій регіон. Володієте інформацією про непересічні досягнення своїх земляків. Нехай про це дізнаються всі, відправте новину нашим модераторам, і вона з`явиться на порталі.
Відправити новину...



Всі права захищено. Копіювання інформації з сайту без письмового дозволу адміністрації порталу заборонено.